Przeciwnicy domagają się przedłużenia terminów zbierania podpisów pod referendum przeciwko Maduro

Duna

Promotorzy referendum w sprawie oskarżenia prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro, W poniedziałek zażądali przedłużenia terminu zebrania 4,2 mln podpisów wymaganych do uruchomienia mechanizmu. Po tym, jak władza wyborcza nałożyła warunki, które uniemożliwiały to.

„Dzisiaj oficjalnie złożyliśmy dokument, który pozwala nam zakwestionować lub zażądać przeglądu całego kalendarza wyborczego; Sprzeciwiamy się ustalonemu harmonogramowi wyborczemu”.Niemer Evans, członek Wenezuelskiej Rekonkwisty (Motor), powiedział dziennikarzom po odejściu z Krajowej Rady Wyborczej.

W ubiegły piątek Krajowa Rada Wyborcza ogłosiła zbieranie podpisów aktywujących wycofywanie -20% z rejestrów wyborczych każdego stanu. Odbędzie się w najbliższą środę w ciągu 12 godzin w 1200 ośrodkach. Analitycy, przeciwnicy, a nawet członkowie samego podmiotu zwracali uwagę, że przeprowadzenie operacji w tych warunkach jest niewykonalne.

„Nawet rektor uczelni Tania de Amelio (blisko Chavismo) nie potrafi nam wyjaśnić, jak wygląda procedura przyjmowania ludzi, nie wiedzą, czy to ich cztery odciski palców, nie wiedzą, czy to podpis, czy nie , Nie wiedzą, czy muszą zająć trochę czasu, aby móc zapisać dane dowodu osobistego”Evans zauważył po spotkaniu z częścią zarządu.

„Sami nie wiedzą dzisiaj, w tym czasie, jak przyjmowani są ludzie, aby mogli otrzymać rozkaz”, zakończył.

Posunięcie, które wciąż nie ma wyraźnego poparcia największych partii opozycyjnychOczekujesz odpowiedzi na swoją prośbę „tak szybko, jak to możliwe” i przed środą. Jednak CNE ogłosiło w sieciach, że na razie kontynuuje proponowany harmonogram.

Rządząca w Wenezueli Zjednoczona Partia Socjalistyczna zapowiedziała, że ​​zażąda ostatecznej listy osób domagających się abolicji Maduro.

„Jeżeli jakakolwiek osoba ma prawo zażądać unieważnienia tej osoby, Ktokolwiek jest przedmiotem tej prośby, ma prawo wiedzieć, kim jest., wskazał na konferencji prasowej silny przywódca Chavisty Diosdado Cabello, wiceprzewodniczący Zjednoczonej Partii Socjalistycznej.

Konstytucja mówi, że: Każdy urzędnik wybrany w głosowaniu powszechnym może zostać usunięty z urzędu przez impeachment, po upływie połowy jego kadencji.

Jedyne udane powołanie zmierzyło się z nieżyjącym już Hugo Chavezem w 2004 roku i pokonał go odnosząc miażdżące zwycięstwo. W tym samym roku Chavismo opublikowało listę, która została wykorzystana przez rząd, zgodnie ze skargami, do oczyszczenia spółek publicznych.

Wenezuelska opozycja próbowała w 2016 roku uruchomić referendum w sprawie impeachmentu przeciwko Maduro, ale proces ten został zablokowany przez Krajową Radę Wyborczą i Sąd Najwyższy (TSJ). Po domniemanym „oszustwie” w zestawie modelu oceny.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.