Przed sądem za rzekome sprzeniewierzenie burmistrza stolicy Ekwadoru – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Postanowienie zostało wydane przez prezesa Sądu Okręgowego Pichincha Vladimira Jaya kilka dni po rozprawie przygotowawczej.

Decyzja ta obejmuje również 13 innych osób uczestniczących w procesie, wśród nich Minister Zdrowia Regionu Stołecznego Jimena Abarka; Jego poprzednik Lenin Mantilla; I doradca Linda Guaman.

Sędzia odrzucił nakaz tymczasowego aresztowania, o który wnioskowała prokuratura przeciwko Yonda, ale podtrzymywał postępowanie sądowe cztery razy w tygodniu i korzystał z zapisu elektronicznego.

Przyczyna jest odpowiedzią na rzekome nieregularne pozyskanie 100 000 testów PCR w celu zdiagnozowania Covid-19, które zostało przeprowadzone przez biuro burmistrza w stolicy w zeszłym roku.

W trakcie trwającego pięć dni procesu przygotowawczego prokuratura złożyła ponad 80 wyroków skazujących na poparcie oskarżenia, a obrońcy podkreślali niewinność osób zaangażowanych w sprawę.

16 lutego prokuratura połączyła burmistrza z prokuraturą jawną jako domniemany pośrednik. Sześć innych osób jako współautorzy.

Według dochodzenia, zakup, który został wyceniony na 4,2 miliona dolarów, nie pochodzi z testów PCR Polymerase, ale z RT LAMP, który ma mniejszą zdolność wykrywania wirusa SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19. .

To także przeszkadza mu zapłacić 70-procentową zaliczkę (2,6 miliona dolarów), zorganizowaną przez gminę, lub budżet przejęcia, w umowie z Salumed SA.

W odpowiedzi na orzeczenie sądu wojewódzkiego burmistrz stolicy potwierdził na swoim koncie na Twitterze: „ Po ponad 14-godzinnym słuchaniu sędzia postanowił wezwać mnie na rozprawę, mimo że w trakcie całego procesu moja obrona udowodniła, że nie ma defraudacji. Jesteśmy gotowi udowodnić to w sądzie.

Kompleksowe podstawowe prawo karne Ekwadoru przewiduje kary więzienia od 10 do 13 lat za oskarżenie Yondy.

mgt / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *