Przedstawiciel ALBA-TCP odwiedza Fidela Castro Ruz › Świat › Granma

Przedstawiciel ALBA-TCP odwiedza Fidela Castro Ruz › Świat › Granma

Podziw dla historycznego przywódcy Kubańskiej Rewolucji był punktem zbieżności uczuć przedstawicieli delegacji, które uczestniczyły w XX Szczycie Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Ludów Ameryki – ALBA-TCP podczas wizyty w Centrum Fidel Castro Ruz.

W towarzystwie członka Politbiura Komunistycznej Partii Kuby i premiera Kuby Manuela Marrero Cruz, przedstawiciele Boliwii, Nikaragui, Saint Lucia, Granady, Dominiki i Saint Kitts i Nevis zwiedzili sale wystawowe tego miejsca i weszli w życie i pracy Naczelnego Wodza.

Prezydent Boliwii, Luis Ars, powiedział, że był pod wrażeniem: „Muzeum bardzo zintegrowane, nowoczesne dzięki digitalizacji i wykorzystaniu materiałów interaktywnych, wspomagane pracami śledczymi, aby móc podzielić sale. To wyjątkowe zadanie, które turyści i Kubańczycy będą zachwyceni, gdy przyjadą do Hawany na spacer”.

Dodał, że miejsce to przywołało miłe wspomnienia kubańskiego przywódcy, którego podziwiał od dzieciństwa i podążał za nim w jego zmaganiach w Sierra Maestra. „Pokazał, że możesz walczyć, a nawet oddać swoje życie za swoje ideały, tak jak zrobił to Che, od którego tak wiele się nauczyłem. Przejście przez te pokoje oznacza zapamiętanie tego, co zawsze wiedzieliśmy o Fidelu: wielkiego człowieka. Wszyscy jesteśmy Fidelem ».

Odpowiadając na pytanie, ile Boliwia zrobi w kształtowaniu planu gospodarczego Alby na 2022 r., Luis Ars powiedział, że najpierw zbierze informacje ze wszystkich krajów koalicji, na temat konkretnej sytuacji, przez którą przechodzi ten proces pandemii. W związku z tym postaramy się zrozumieć potrzeby o najwyższym priorytecie, powiedział:

Intuicyjnie, nie znając prawdziwych liczb, identyfikujemy dwie ścieżki: jedną na temat zdrowia i do tego zaproponowaliśmy opracowanie leków z biotechnologii. „Jeśli nie rozwiążemy problemu epidemii, gospodarce trudno będzie zacząć”.

Drugim elementem będzie plan ożywienia gospodarki wszystkich krajów na podstawie produktywnego wezwania, coś, co zostało zademonstrowane w Boliwii, że zdołała osiągnąć wzrost gospodarczy pod przewodnictwem Ruchu na rzecz Socjalizmu, i ten wyczyn powtórzy się w nadchodzących latach. .

Ze swojej strony prezydent Nikaragui Daniel Ortega powiedział, że blok regionalny będzie się nadal umacniał, ponieważ mamy prawo do wolności, co polega na wykorzenieniu biedy, nędzy, braku zdrowia i edukacji „to podstawowe prawa motywu Alby i nadal opowiada się za ».

A o salach wystawowych w tym miejscu podkreślił, że Naczelny Wódz Kuby jest obecny ze swoją siłą. „Napełnia Cię emocjami i motywuje do podążania śladami Fidela”.

Zdjęcie: Jose Manuel Correa
Zdjęcie: Jose Manuel Correa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.