Przemoc wobec kobiet, wojny gangów, wśród innych tematów do poruszenia na Nómade Selecta 2022 | kultura | zabawa

więcej niż 40 artystów Międzynarodowa i krajowa będzie częścią Międzynarodowej Wystawy Sztuki Współczesnej im Wybierz Nomada 2022, Który otwiera się w ten wtorek w MAAC, Pod okiem krytyka i teoretyka Hernan Bakoroko i plastyk Wiktor Hugo Bravo.

Wystawa „Pejzaże”. Instantes de Los Andes autorstwa Luisa A. Martínez otworzy dodatkowy tydzień w MuNa w Quito

Ten projekt narodził się około ośmiu lat temu i jak sama nazwa wskazuje, był to propozycja Beduinów stworzona w miastach Szwecja, Polska, Wyspy Kanaryjskie, Chile i Ekwador. Obecna próbka jest edycją specjalną, określoną przez Pacurucu. „To, co zobaczycie, to coś w rodzaju dzieł Nómade Biennale, wybór, który ma na celu ujęcie wszystkich tych lat pracy, dla nich nazywano artystów, którzy tworzyli pierwsze osady Beduinów, a także artystów, którzy obecnie pracują” i wskazuje w wywiadzie dla tej gazety.

„Będziemy mieć dobry asortyment i dobrą różnorodność”, zwrotnica.

Praca: Bramy Wymiarowe Powrót Inkarrí przez Angie Bonino. Wybrana Wystawa Beduinów w MACC. Zdjęcie Carlosa Barrosa. Zdjęcie: wszechświat

Wiktora Muńoza, Pochodzący z Kolumbii jeden z międzynarodowych artystów biorących udział w tym Biennale. Jego propozycja skierowana jest do ofiar konfliktu i symbolicznego odszkodowania. „Zawsze istnieje planowanie, jak naprawić pamięć lub jak ją zachować” Wspomniany.

Podczas jedenastu dni programowych Loja Live Arts Festival zaprezentuje na scenie ponad 10 krajów

Na jego projekt składa się wystawa około 200 chusteczek, które zbierał przez cztery lata, pracując jako administrator publiczny w przestrzeni kulturalnej. Na każdej serwetce widnieją plamy po kawie „z uszkodzonego ekspresu, zepsutego ekspresu, co ma wiele wspólnego z tym wspomnieniem”.

„To sprawa niepełna, fragmentaryczna, nieuchwytna, nieudana, przede wszystkim jak w konflikcie w Kolumbii, gdzie pamięć jest napiętym problemem (…) tych chusteczek to tylko niektóre zapiski z moich dni, w których wyrabia się biurokratów” , Artysta wyjaśnia.

Praca: Rysunki wykonane przez uszkodzony ekspres do kawy w latach 2016-2019 w Muzeum Casa de la Memoria w Medellin autorstwa Victora Hugo Muñoza. Wybrana galeria Nomadic będzie otwarta w MACC do 24 listopada. Zdjęcie Carlosa Barrosa – Wszechświat. Zdjęcie: wszechświat

chilijska aktorka Gabriella Carmona Przynosi instalację składającą się z trzyczęściowego przedstawienia figuratywnego, w którym poprzez swoje ciało wprowadza w dialog przemocy wobec kobiet. „Z jednej strony są zaginięcia i wstrząsy, które mają związek z historią, a nie z moją autobiografią i kolektywem”, Projekt prawa.

Wystawa „Czwarty wymiar” Ruth Cruz potrwa do 19 listopada w Puerto Santa Ana

Aby to zrobić, zwraca się do historii swojej babci i matki. „Z jednej strony instalacja składa się z szeregu rzeczy, które zrobiłam z pamięci dzieciństwa, które tworzą amulet” Wspomniany. Jej instalacja łączy elementy kobiecej odzieży, które razem naśladują kobiece łono, a w końcowym utworze wyraża słowo na jej nogach: Kiedy szum morza ustanie.

Praca: „Gdy ucichły szum morza” Gabrielli Carmona. Wybrana Galeria Nomadów. Zdjęcie Carlosa Barrosa. Zdjęcie: wszechświat

Pacurucu mówi, że biennale działa w formie gotówkowej. „W tym sensie zapraszamy artystów do udziału w pracach, które uważamy za wyraźnie polityczne, krytyczne i antyestablishmentowe”.utrzymuje.

„Ideą Beduina jest to, że Beduin nie rozpoznaje granic, ani nie rozpoznaje granic, a raczej je zaciera… Skupia też grupę ludzi pasjonujących się sztuką, bez potrzeby definiowania czy konstytuowania ich jako narodowości…”, Dodać.

Wybrana galeria Nomadic będzie otwarta w MACC do 24 listopada. Zdjęcie Carlosa Barrosa – Wszechświat. Zdjęcie: wszechświat

Wśród innych uczestniczących artystów Angie Bonino (Peru), Joaquin Sanchez (Paragwaj), Tomaszek Matusack (Polska), Avelino . pokój (Hiszpania), Anders Ronlund (Szwecja), Gabriella Andrade (Ekwador), Anna Walgórska (Polska), Boris Ordonez (Ekwador), Olmedo Alvarado (Ekwador), m.in.

Wernisaż odbędzie się o 18:30 w MAAC (Malecon i Loga), w halach wystaw czasowych. Galerię można zwiedzać do 24 listopada, od wtorku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 17:00. (SIEMA)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *