Przemysł narodowo-przetwórczy zainaugurowany w Narangal stworzy około 3000 miejsc pracy

Ministerstwo Przemysłu i Handlu podkreśliło, że wraz z niedawnym otwarciem zakładu przemysłowego All Par Casings SA, który jest przetwórcą jelit naturalnych dla krów i trzody chlewnej, stworzy on około 600 bezpośrednich miejsc pracy, a kolejne 2 tys. dużych przedsiębiorstw (MMŚP) w celu dostarczania towarów i świadczenia usług.

W Paragwaju są zaangażowani w kulturę pracy i tworzenie warunków dla pomyślności firm i przedsiębiorców – powiedział szef MIC, Luis Castiglione, podczas inauguracji firmy w Naranjal, mieście w prowincji Alto . Parana.

Czytaj też: Senacsa musi pracować nad nową polityką mięsną, ze względu na „upadek obostrzeń” przewidzianych przez Unię Europejską

Część pomocy, jaką All Par Casings udzieli tysiącom drobnych właścicieli ziemskich, pośrednio rolników, polega na tym, że oczekują oni, że na jednym hektarze będą mieli możliwość hodowania świń na sprzedaż wspomnianej firmie, która będzie odpowiedzialna za przetwarzanie wieprzowiny oraz na eksport do Tajwanu, Urugwaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych i innych części świata.

„Stworzyliśmy warunki, aby Paragwaj przyjmował inwestycje, tworzył miejsca pracy i wszyscy prosperowali, bez dyskryminacji, bez jakiegokolwiek koloru skóry, ponieważ nie dyskryminujemy, nie dajemy nienależnych przywilejów;

W tym kontekście Minister Przemysłu i Handlu wskazał, że według prestiżowej brazylijskiej instytucji Getulio Vargas, Paragwaj jest krajem o najlepszym klimacie w całej Ameryce Południowej, wyprzedzając Chile, Brazylię, Kolumbię i inne, co określił jako owoc pracy wszystkich i stworzenie warunków instytucjonalnych, które istnieją dzisiaj.

To może Cię zainteresować: Sipap przekroczy 55 mln operacji w 2023 roku, zwracają uwagę z BCP

Podczas uroczystości inauguracyjnej Minister Spraw Zagranicznych określił, że w 2022 roku nastąpi rekordowy eksport wyrobów przemysłowych i przemysłowych. Mięso nadal jest głównym produktem, którego roczny eksport wynosi 1,25 miliarda USD. Zapowiedział, że w tym roku zostanie osiągnięty prawie 1,6 mld USD eksportu produktów przemysłowych i przemysłowych. – To ważne, bo industrializacja generuje miejsca pracy – podkreślił.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *