Przeprowadzą konwój w Argentynie w ramach solidarności z Palestyną

Przeprowadzą konwój w Argentynie w ramach solidarności z Palestyną

Buenos Aires, 16 lutego – Członkowie Argentyńskiego Komitetu Solidarności z Narodem Palestyńskim będą dziś uczestniczyć w konwoju w tej stolicy, aby żądać zaprzestania ludobójstwa popełnionego przez Izrael.

Ponadto potępią zamiary rządu Javiera Mileya dotyczące przeniesienia ambasady tego południowoamerykańskiego kraju do Jerozolimy.

Akcja rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu lokalnego na Placu Kongresowym, a chętni dołączą do akcji samochodem, rowerem lub motocyklem.

Trasa będzie przebiegać trasami takimi jak Callao, Santa Fe i Paseo Colon i zakończy się przy Obelisku około 18:30.

Na Place de la République odbędzie się wydarzenie, w którym wezmą udział członkowie organizacji społecznych oraz obrońcy praw człowieka i kultury.

Zgodnie z zaproszeniem zostanie tam odczytana deklaracja solidarności z Palestyną.

Jeszcze raz potępiamy ludobójstwo popełnione przez Izrael w Gazie i w całej okupowanej Palestynie i wzywamy rząd Argentyny, aby nie nadal wspierał polityki przestępczej, jak stwierdzono w części tekstu, który ma zostać opublikowany.

Dodaje: „Wzywamy prezydent Miley, aby nie wypowiadała się w naszym imieniu i nie narażała narodu argentyńskiego na współudział w jednej z najbardziej absurdalnych zbrodni w naszej współczesnej historii”.

Za niedopuszczalne uważa także zabijanie palestyńskich cywilów oraz ciągły głód, choroby i wysiedlenia, których doświadczają.

Ciągłe bombardowanie obozów dla uchodźców w Rafah stanowi końcowy etap ludobójstwa. Dodał, że przestępcy oraz ich zwolennicy i wspólnicy prędzej czy później będą musieli zostać pociągnięci do odpowiedzialności przed ludzkością.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *