Prześladowanie argentyńskiego wiceprezydenta budzi niepokój – Escambrai

Prześladowanie argentyńskiego wiceprezydenta budzi niepokój - Escambrai

W sprawach takich jak sprawa Cristiny Fernandez pod pretekstem prowadzenia dochodzeń i karania aktów korupcji łamane są podstawowe gwarancje praworządności i należytego procesu.

Kilkakrotnie Cristina Fernandez potępiła bycie ofiarą bezprecedensowego prześladowania.

Minister praw człowieka Argentyny wyraził we wtorek zaniepokojenie wzmożonymi prześladowaniami sądowymi lub wojną prawną przeciwko wiceprezydent Cristinie Fernandez i wezwał do poszanowania praktyk demokratycznych.

Po apelacji byłego prezydenta Mauricio Macri (2015-2019), Federalny Sąd Ustny 2 wszczął postępowanie przeciwko Prezydentowi Senatu również w związku z domniemanymi nieprawidłowościami w przyznawaniu 51 robót publicznych w hrabstwie Santa Cruz w latach 2003-2015.

Fernandez wielokrotnie zgłaszał się jako ofiara bezprecedensowego stalkingu i zauważył, że sąd tego terytorium oddalił sprawę z powodu braku przestępstwa.

Od początku nowej administracji, w grudniu 2019 r., ostrzegaliśmy, że „prawna wojna” stanowi praktykę, która narusza prawa człowieka i służy jako czynnik policyjny w procesach wyborczych, agendzie politycznej i opinii publicznej, powiedział SDH w komunikacie.

Lawfare narusza podstawowe prawa bezpośrednich ofiar (przywódców, funkcjonariuszy publicznych, przedstawicieli organizacji społecznych i związkowych). Ponadto umożliwia projektowanie i wdrażanie polityk z wyraźnym odchyleniem wstecznym.

Podobnie wyjaśnił, że w sprawach takich jak sprawa Fernandez, pod pretekstem ścigania i karania aktów korupcji, podstawowe gwarancje praworządności i procedur prawnych, takie jak domniemanie niewinności i zasada obiektywizmu, które powinny kierować śledztwa, są naruszone, a wykonanie oskarżenia.

Z drugiej strony ostrzegł, że ataki te są przeprowadzane przeciwko tym, którzy reprezentują popularne sektory, przy ciągłej bezkarności potężnych grup, które dopuszczały lub wspierały dług przestępczy, który przygotowuje ten kraj i generuje ubóstwo.

Lawfare to praktyka antyrepublikańska. Dlatego wzywamy do niezależności sądownictwa i demokracji. Zwrócił uwagę, że Sekretariat Generalny wyraża głębokie ubolewanie, że ta sytuacja jest wspierana przez Sąd Najwyższy, który powinien interweniować w celu przywrócenia zasadności służby wymiaru sprawiedliwości.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.