Przesłanie Papieża Franciszka z okazji Światowego Dnia Alfabetyzacji – Radio Rebelde

Przesłanie Papieża Franciszka z okazji Światowego Dnia Alfabetyzacji – Radio RebeldeWatykan- Dzisiaj Jego Świątobliwość Papież Franciszek wysłał list do dyrektor generalnej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), Audrey Azoulay, z okazji Międzynarodowego Dnia Umiejętność czytania i pisania.

W liście podpisanym przez Sekretarza Stanu Watykanu Pietro Parolina pozdrowiła uczestników światowej konferencji odbywającej się tego dnia w siedzibie UNESCO w Paryżu, gdzie „główną i podstawową rolą” jest to, że edukacja i uczenie się odgrywają w rozwoju każda osoba.

Franciszek wyraził „bliskość z tymi, którzy uczestniczą w różnych inicjatywach na poziomie regionalnym, krajowym i lokalnym na całym świecie”, aby uczcić ten dzień i zastanowić się nad zaproponowanym w tym roku tematem, którym jest „Promowanie umiejętności czytania i pisania w świecie w okresie przejściowym: budowanie świat.” Podstawy zrównoważonej i pokojowej gospodarki.”

„Stolica Apostolska szczególnie docenia działalność UNESCO na rzecz umiejętności czytania i pisania, która odpowiadając na potrzeby ekonomiczne i praktyczne, za swój główny cel stawia sobie promocję i rozwój osoby ludzkiej zgodnie z jej osobowością, powołaniem społecznym i duchowym” – dokument – oznajmiło biuro prasowe Watykanu.

„Szacunki dotyczące liczby osób, które nie posiadają podstawowych umiejętności czytania i pisania, pozostają alarmujące, co stanowi przeszkodę w pełnym rozwoju ich umiejętności” – ostrzegł Papież, dodając, że „nasz świat potrzebuje umiejętności i wkładu wszystkich, aby lepiej sprostać wyzwania naszego świata.” czas.”

Wśród tych wyzwań Biskup Rzymu podkreśla umiejętność czytania i pisania na rzecz pokoju, ponieważ „w świecie rozdartym konfliktami i napięciami nie należy przyzwyczajać się do słownika wojny i niezgody”.

Po drugie, odnosi się do umiejętności czytania i pisania w dobie rewolucji cyfrowej, biorąc pod uwagę postęp w sztucznej inteligencji, który „szybko zwiększa naszą zdolność dostępu do informacji i naszą zdolność komunikowania się między sobą poza przestrzenią fizyczną”.

Trzecim wyzwaniem jest integralna świadomość ekologiczna, ponieważ „degradacja przyrody jest ściśle powiązana z kulturą marnotrawstwa, która charakteryzuje dzisiejsze współistnienie ludzi” i odpowiada na potrzebę promowania „prawdziwie zrównoważonej polityki i ekonomicznej jakości życia”. „

W przesłaniu na dzień, w którym Papież składa najlepsze życzenia powodzenia „Zaangażowania w umiejętność czytania i pisania”, dodaje się, że przyniesie to korzyść „wszystkim narodom Ziemi, a zwłaszcza tym, którzy żyją w sektorach najbardziej defaworyzowanych i bezbronnych”. .

(Źródło: Prensa Latina)You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *