Przestępczość na Dominikanie nie słabnie

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Dzień wcześniej w prowincji Santiago, gdzie w ostatnich dniach przestępcy zabili ponad 10 osób, aresztowano 20 osób, skonfiskowano 10 motocykli, rozebrano 11 punktów sprzedaży i dystrybucji substancji kontrolowanych.

Według policji wśród aresztowanych było pięciu nastolatków, którzy rzekomo należeli do gangu przestępców, którzy ukradli motocykle i zajęli jeden z nich.

Nie rozwiązuje to jednak problemu, gdy w ostatnich tygodniach kraj był świadkiem nieustannej serii czynów przestępczych, wielu typowych dla filmów, w których przestępczość publiczna i zorganizowana rzuca wyzwanie władzom, zgadzają się analitycy.

Wyzwanie i pewność siebie tych przestępców polega na tym, że nie tylko działają i ukrywają się w ciemności nocy, aby robić swoje interesy, ale także atakują w biały dzień, nie dbając o to, by zostali nagrani przez kamery bezpieczeństwa, zanim obywatele wpadną w panikę. którzy zostali pozbawieni swoich rzeczy.

Wiele komentarzy krąży w tych dniach na ten temat, rząd, specjaliści i społeczeństwo w większości przypadków wyrażają sprzeczne standardy, ale prawda jest taka, że ​​niestety sytuacja się nie poprawia.

Oczywiście, jak napisał dziennikarz Claudio Acosta w artykule dla gazety Hue, „przestępczości nie da się wyeliminować z dnia na dzień”.

Dodał, że my też od dawna cierpimy z powodu ich nękania, dla czego należy podkreślić, że byliśmy cierpliwi wobec władz, które nie znalazły sposobu na zmierzenie się z narastającym problemem społecznym, ponieważ jego przyczyny nie są bezpośrednio atakowane.

W swoim podsumowaniu Acosta wyjaśnił, że aby ta rzeczywistość się zmieniła, „policja musi najpierw zmienić swój sposób zachowania i postępowania z ludnością oraz jej brutalną i autorytarną kulturą”.

Ale wyjaśnił: „Nie ma już cierpliwości, by siedzieć i czekać na skutki tej zmiany i jej wpływ na bezpieczeństwo publiczne, na spadek przestępczości i towarzyszącej jej przemocy, której – niezależnie od dobrych intencji – nie ma w tym rządzie. stanowisko gwarantujące.

Prawda jest taka, że ​​podczas gdy reformy policji wdrażane przez rząd i pewne bieżące działania nadchodzą i są wzmacniane, należy coś zrobić dla bezpieczeństwa obywateli w obliczu rosnącego nękania przestępców, zwłaszcza gdy ten naród jest jednym z głównych biegunów turystycznych w regionie i zobowiązuje się do jego rozwoju.

wiersz / Emma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.