Przychody organiczne Omnicom wzrosły w pierwszym kwartale we wszystkich regionach

autorstwa Keiry Wingate
Agencja Kroneller w epoce reklam

Grupa Omnicom odnotowała 11,9% wzrost swoich przychodów organicznych w pierwszym kwartale, przy wzroście we wszystkich dyscyplinach i regionach, oraz podwyższyła prognozę przychodów organicznych na ten rok.

To już czwarty z rzędu kwartał wzrostu organicznego spółki holdingowej. Wzrost organiczny to kluczowy wskaźnik finansowy, który uwzględnia przejęcia, zbycia i efekty kursowe.

Pomimo wzrostu organicznego wzrostu przychodów, przychody grupy reklam spadły o 0,5%, co było spowodowane negatywnym wpływem kursów walutowych i przychodów ze sprzedaży, które przewyższały przychody z akwizycji.

Dochód netto w pierwszym kwartale spadł o 39,6% do 173,8 mln USD.

Przychody organiczne wzrosły we wszystkich głównych dyscyplinach Omnicom: 9,1% w przypadku reklamy i mediów; 20,3% na mikromarketing; 13,8% na doradztwo biznesowe i brandingowe; 68% za doświadczenia; 6,3% na wdrożenie i wsparcie; 14% na PR; i 7,7% na zdrowie.

Przychody organiczne wzrosły we wszystkich regionach w porównaniu do roku poprzedniego. Wzrost organiczny wyniósł 10,6% w USA; 9,6% w pozostałej części Ameryki Północnej; 10,3% dla Wielkiej Brytanii; 13,8% dla reszty Europy; 11,1% dla Azji i Pacyfiku; 9,3% dla Ameryki Łacińskiej; oraz 63,8% dla Bliskiego Wschodu i Afryki.

Omnicom oczekuje obecnie całorocznego organicznego wzrostu przychodów o 6% do 6,5%, przy utrzymującej się marży, powiedział podczas telekonferencji John Wren, prezes i dyrektor generalny. To więcej niż prognoza z lutego, która zakładała organiczny wzrost przychodów od 5% do 6%.

Omnicom dotyka Rosji

W zeszłym miesiącu holding wycofał swoją działalność z Rosji, co miało wpływ na 2000 pracowników. Zanim zagłębił się w numery telefonów firmy, Ren opowiadał o wojnie między Rosją a Ukrainą.

„Koncentrujemy się na bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu naszych ukraińskich kolegów i ich rodzin” – powiedział podczas rozmowy. Jesteśmy w stałym kontakcie z liderami naszych agencji na Ukrainie i nadal zapewniamy niezbędną pomoc humanitarną i wsparcie. Miałem zaszczyt spotkać się z naszymi starszymi liderami regionalnymi w Warszawie kilka tygodni temu. Nadal podziwiam ogromną odwagę naszych ukraińskich kolegów, którzy bronią swojego kraju i chronią swoje rodziny. Od początku wojny nasze zespoły w regionie Polski, Czech, Rumunii, Słowacji, Bułgarii i Węgier zapewniają wyjątkowe wsparcie swoim kolegom na Ukrainie.”

Omnicom sprzedał lub obiecał sprzedać cały swój biznes w Rosji, co wraz z wyjściem z Ukrainy zaowocowało opłatą przed opodatkowaniem w wysokości 113,4 mln USD w kwartale. Zysk operacyjny w pierwszym kwartale spadł o 24,2% do 353 mln USD, a marża zysku operacyjnego spadła do 10,4% z 13,6% rok wcześniej, głównie z powodu obciążeń wojennych.

Wyniki branżowe

Omnicom jest drugim spośród dużych holdingów reklamowych, które ogłaszają wyniki za pierwszy kwartał.

W zeszłym tygodniu Publicis Groupe odnotowało wzrost organicznego dochodu netto o 10,5% za pierwszy kwartał, około 6% powyżej oczekiwań analityków, do 2,8 miliarda euro.

Grupa spółek Interpublic ogłosi wyniki 28 kwietnia. Grupa Dentsu opublikuje swoje wyniki 16 maja. WPP i Stagwell nie są jeszcze zaangażowane, gdy planują ogłosić swoje najnowsze wyniki kwartalne.

Akcje Omnicomu wzrosły o 3,7% do 83,80 USD w handlu po godzinach po ogłoszeniu wyników.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *