Przywódca separatystów mówi, że wizyta Blinkina na Ukrainie ma na celu eskalację konfliktu na wschodzie

Przywódca separatystów mówi, że wizyta Blinkina na Ukrainie ma na celu eskalację konfliktu na wschodzie

Madryt, 6 maja. (Europa Press) –

Leonid Pasznik, lider jednostronnie proklamowanej Ługańskiej Republiki Ludowej we wschodniej Ukrainie, ostrzegł w czwartek, że wizyta sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena w kraju europejskim ma na celu eskalację konfliktu.

„Chcielibyśmy, aby zdrowy rozsądek zakończył się zwycięstwem i nakazał swoim podwładnym (odwołując się do rządu Ukrainy) zaprzestanie działań wojennych do czasu zapanowania pokoju na naszych ziemiach i rozstrzygnięcia sporów w ramach porozumień mińskich, czyli politycznych. znaczy, ale jestem przekonany, że będzie dokładnie odwrotnie ”.

Tym samym oświadczył, że porozumienie pokojowe we wschodniej Ukrainie „nie odpowiada interesom Stanów Zjednoczonych”. Powiedział: „Wszystkie złożone oświadczenia, złożone deklaracje i wydane instrukcje będą wyraźnie dążyły do ​​eskalacji w Donbasie”.

Z tego powodu Pasznik w wypowiedziach dla rosyjskiej agencji prasowej Sputnik podkreślał, że „w dłuższej perspektywie” ta sytuacja „powinna doprowadzić do wybuchu konfliktu zbrojnego”.

Blinkin spotka się w czwartek z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, zgodnie z agendą przedstawioną przez Departament Stanu USA, która zapowiadała, że ​​podczas wizyty powtórzy „zdecydowane” poparcie Waszyngtonu dla „suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy”. Konfrontacja z rosyjską „agresją”.

Waszyngton ma również nadzieję, że zachęci Kijów do kontynuowania programu reform, zwłaszcza w walce z korupcją, a także ma na celu wyjaśnienie, że przyszłość byłej republiki radzieckiej leży w NATO, pomimo wahań, które Moskwa wielokrotnie wyrażała.

Podróż Blinkena przypada w szczególnie wrażliwym momencie w regionie po wysłaniu wojsk rosyjskich w pobliże granicy z Ukrainą i całkowitym zahamowaniu procesu negocjacyjnego w sprawie konfliktu separatystycznego. Moskwa i Waszyngton przekroczyły w ostatnich tygodniach winę i sankcje.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *