PS Plus ma już 47,6 mln abonentów; Kulminacja historyczna

W środę firma Sony przedstawiła swoje sprawozdanie finansowe za czwarty kwartał roku podatkowego 2020 (IV kw. / FY2020), od stycznia do 31 marca 2021 r. Japońska firma aktualizuje liczbę aktywnych członków programu lojalnościowego na konsolach PlayStation, PS Plus. który przybywa 47,6 miliona subskrybentów na całym świecie.

Gdyby na dzień 31 grudnia 2020 roku było 47,4 miliona subskrybowanych graczy, w pierwszym kwartale 2021 roku PS Plus dodaje kolejny 200 000 dodatkowych członków, Pozwalając usłudze osiągnąć najwyższy poziom w historii. Dzięki tym danym PlayStation Plus zamyka rok podatkowy z 6,1 milionami dodatkowych ubezpieczycieli; Rok temu w tym samym czasie miał 41,5 mln abonentów – wynika z oficjalnych danych podanych przez samą japońską firmę. Sieć PlaystationZe swojej strony odnotowuje 109 milionów aktywnych graczy miesięcznie; Rok temu w tym samym okresie było 114 milionów aktywnych graczy.

Liczba subskrybentów PS Plus rośnie z każdym kwartałem od 2016 roku.

Japońska firma szuka zachęt, aby zwiększyć atrakcyjność PlayStation 5. Na przykład w Polsce testuje Video Pass, rozwiązanie oparte na członkostwie z wieloma serialami i filmami od Sony Pictures. Podobnie gracze PS5 mają tę przewagę, że otrzymują, z wyjątkiem comiesięcznych gier bez dodatkowych kosztów (zazwyczaj jedna z PS5, dwie z PS4 i jedna od PlayStation Talents w Hiszpanii i Portugalii). Wiele 20 konkretnych gier wideo Z katalogu PS4, tak zwana kolekcja PlayStation Plus, która jest odtwarzana przez kompatybilność wsteczną.

PS5 sprzedaje wszystkie 7,8 miliona konsol w pięć miesięcy; PS4 osiąga 115,9 miliona

W tym samym raporcie Sony ogłosiło, że rozprowadziło już 7,8 miliona sztuk swojej nowej domowej platformy PlayStation 5, co przekracza 7,6 miliona konsol sprzedanych przez PS4 w ciągu pierwszych pięciu miesięcy jego życia. Podobnie liczba PS4 osiągnęła 115,9 miliona sprzedanych egzemplarzy od czasu pierwszego pokazu; Druga najlepiej sprzedająca się gra w historii PlayStation. W samym roku podatkowym 2020 firma Sony sprzedała ponad 338,9 miliona gier wideo, z czego 58,4 miliona stanowiły gry własne.

Mimo wszystko problemy z zapasami mają bezpośredni wpływ na dystrybucję PlayStation 5, która według szacunków Sony nie osiągnie przepływu sprzedaży zgodnie z rosnącym popytem do drugiej połowy 2021 roku.

Źródło | Sony Group Corporation

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *