PSOE ogłasza utworzenie centrum rowerów górskich, aby Motril stał się punktem odniesienia dla tego sportu i atrakcją turystyczną

PSOE ogłasza utworzenie centrum rowerów górskich, aby Motril stał się punktem odniesienia dla tego sportu i atrakcją turystyczną

Sekretarz generalny PSOE i kandydatka na burmistrza, Fleur Almon, przedstawiła główne zaangażowanie Socjalistów w sport: utworzenie centrum rowerów górskich w celu przekształcenia Motril w 0-kilometrową przejażdżkę rowerową po Tropikalnym Wybrzeżu.

Almonowi towarzyszyło trzech znakomitych sportowców z Motril, m.in. Daniel Rodriguez, członek narodowej kadry tenisa stołowego, który przygotowuje się do międzynarodowego turnieju, który odbędzie się w Polsce; José Antonio Rubino, narodowy trener tenisa stołowego i entuzjasta rowerów górskich, oraz Andrés Vázquez, wybitny tenisista i tenisista wioślarski z Motril, dołączyli do socjalistycznego projektu, aby Motril był również stolicą tego sportu.Socjalista podkreślił, że „siła Motrilu tkwi zarówno w ludziach, jak iw sportowcach” i dlatego socjaliści chcą stworzyć ośrodek BTT. „Miejsce stworzone specjalnie dla fanów kolarstwa górskiego, których fanów jest tu wielu.”

„Motril oferuje najlepsze warunki klimatyczne, geograficzne i turystyczne, co czyni nas idealnym miejscem do promowania aktywnego i zrównoważonego sportu oraz turystyki. Musimy uwierzyć w swój potencjał i działać” – dodał.

José Antonio Robinho wyjaśnił, że to centrum BTT, które będzie miało własną stronę internetową i aplikację dostępu do informacji i wszystkich swoich usług, będzie miejscem, w którym oznakowane ścieżki dla rowerów górskich będą projektowane z wykorzystaniem drogomierzy lub śladów GPS. Aktywnie zarządzany, z usługami uzupełniającymi. „Przestrzeń zdolna do przyciągania użytkowników różnych narodowości, cech i poziomów oraz generowania zrównoważonej działalności gospodarczej”.

Rubiño był przekonany, że budowa dróg i Centrum BTT zorganizują i poprawią ochronę środowisk, przez które podróżowali. „Ale najważniejsze jest to, że będzie dynamicznym składnikiem popytu turystycznego, ponieważ oferuje nie tylko wrażenia sportowe, ale także kompletny pakiet turystyczny z zakwaterowaniem, restauracjami, dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym itp. Aby to zrobić, chcemy nawiązać współpracę z obiektami gastronomicznymi i noclegowymi, które oferują korzyści odwiedzającym”.

Rubiño argumentował, że to centrum byłoby strategicznie zlokalizowane w pobliżu głównych górskich dróg i szlaków w Motril, z odpowiednimi parkingami dla rowerów i łatwym dostępem. Ponadto znajdzie się w nim punkt informacyjno-usługowy, w którym dostępne będą szczegółowe informacje o dostępnych drogach i szlakach, a także mapy i przewodniki dla rowerzystów. Również możliwość wypożyczenia rowerów we współpracy z lokalnymi firmami dedykowanymi zainteresowanym rowerom, strefa mycia i konserwacji oraz teren do odpoczynku i pikników. Inną jego cechą charakterystyczną jest to, że będzie miał usługi doradcze i towarzyszące we współpracy z różnymi klubami lub klubami rowerowymi w Motril.

„Ten ośrodek będzie promowany przez Radę Miasta, ale dla jego projektu chcemy mieć opinię i udział wszystkich klubów, stowarzyszeń, klubów kibiców i firm związanych z kolarstwem górskim w Motril. Dla nas wkład jest najważniejszy jest stolicą”, odniosło skutek.

Ze swojej strony Daniel Rodriguez mówił o innych propozycjach Unii Europejskiej stworzenia sportowego i zdrowego miasta, tak aby Motril był atrakcyjnym miejscem rozgrywania zawodów na szczeblu wojewódzkim, regionalnym i krajowym.

Rodriguez zauważył, że wraz z Fleur Almon jako burmistrzem bieżnia lekkoatletyczna w centrum sportowym została całkowicie odnowiona i zbudowano dwa skrzydła. „Teraz chcemy sporządzić plan remontu i modernizacji wszystkich obiektów sportowych. Jest to projekt, w którym kryta pływalnia ma szczególną rolę, a jej utrzymanie wymaga znacznego wzmocnienia.”

W przypadku basenu Rodríguez zapowiedział również zwiększenie liczby zajęć, „zwłaszcza dla ważnej grupy mniejszościowej, takiej jak osoby starsze i osoby z różnorodnością funkcjonalną, aby miały możliwość ćwiczeń”.

Dodaje: „Ponadto chcemy, aby plaża stała się miejscem do uprawiania sportu przez cały rok. Zaprojektowaliśmy więc plan instalacji bieżni, wytyczenia ścieżek biegowych i zorganizowania zajęć dla najmłodszych”.

Na koniec Daniel Rodriguez stwierdził, że PSOE zamierza promować sport wśród dzieci w wieku szkolnym poprzez tworzenie „Igrzysk Olimpijskich”, w których chłopcy i dziewczęta mogą rywalizować i komunikować się ze sobą.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *