Publikacja pośmiertna ostatniej powieści brytyjskiego pisarza Johna Le Carré | książki | zabawa

Książka Silverview wywodzi się z niespodziewanej przyjaźni byłego londyńskiego bankiera z polskim imigrantem.

Najnowsza powieść brytyjskiego mistrza szpiegowskiego John Low Carrey Został opublikowany pośmiertnie w czwartek w Wielkiej Brytanii, chociaż po przejrzeniu nieedytowanego materiału ojca jeden z jego synów zasugerował, że może być ich więcej.

pod tytulem SilverviewKsiążka wywodzi się z niespodziewanej przyjaźni byłego londyńskiego bankiera z polskim imigrantem w małym miasteczku na angielskim wybrzeżu.

A w nim autor, który w młodości pracował w wywiadzie, po raz kolejny wyraża wątpliwości co do metod i etyki brytyjskiego wywiadu. Ale tym razem zagłębia się w temat starzenia się i śmierci.

Kopie książki Silverview autorstwa brytyjskiego autora Johna Le Carre są w sprzedaży w Londynie w Wielkiej Brytanii. Zdjęcie: EFE

Lou Carrie, jego prawdziwe imię David Cornwell Zmarł w grudniu w wieku 89 lat.

Napisał 25 powieści i tom pamiętników, tunel łazienkowy (2016) i sprzedał ponad 70 milionów książek na całym świecie.

W swoich powieściach szpiegowskich zawsze czerpał inspirację ze swojej poprzedniej kariery, która została zdewastowana przez brytyjskiego podwójnego agenta, który zdemaskował ją i wielu jej rodaków w sowieckim KGB.

Europahill był przekonany i zdecydowanie sprzeciwiał się Brexitowi i przyjął irlandzkie obywatelstwo przed śmiercią oraz w swojej poprzedniej pracy, Szanowany człowiek (Agent pracujący w terenieOpublikowano w 2019 roku przedstawiający brytyjskiego premiera Boris Johnson Jak „ignorant świnia”.

Od jej śmierci czwórka jej dzieci skatalogowała jej archiwum niepublikowanych prac.

Młodszy, Nicholas Cornwell, również pisarz, był odpowiedzialny za zamówienie rękopisu Silverview, o czym przyznał, że rodzina była świadoma, choć nigdy nie wiedział, dlaczego zostawił to na boku.

Zapytał go sam Le Carré podczas spaceru po parku w północnym Londynie „Zamierzasz skończyć wszystko, co pozostawiłeś nierozwiązane? A ja odpowiedziałem tak, bo nie wyobrażam sobie odmowy w tym kontekście”W tym tygodniu wyjaśnił gazecie Niedzielne razy.

Biorąc pod uwagę, że „czasami materiał publikowany po śmierci jest zły i nie należy go redagować”, podkreślił, że „To nie mieści się w tej kategorii. To naprawdę dobra książka.”

Cornwell wyjaśnił również, że wśród dokumentów jego ojca znaleziono niepublikowane historie z udziałem szpiega George’a Smileya, jego najbardziej rozpoznawalnej postaci.

„W jakim stopniu zostaną one sfinalizowane lub wdrożone, dowiemy się” – wyjaśnił.

Choć był tematem autobiografii i pisał swoje wspomnienia, w życiu autora wciąż pozostają tajemnice, które nie są jasne nawet dla jego rodzinnych twierdzeń.

„Odkąd go znam, nigdy nie powiedział mi niczego, co nie było w domenie publicznej o swojej karierze wywiadowczej. Nie wiem nic więcej od ciebie” – powiedział Cornwell. „Byłbym pod wrażeniem, gdyby ktoś zapisał to, co on naprawdę robił to podczas swoich lat jako szpieg ”. (I)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *