PureGym opuszcza Polskę po blokadach nałożonych przez rząd tego kraju

PureGym opuszcza Polskę po blokadach nałożonych przez rząd tego kraju

PureGym zakończył działalność w Polsce. Według Progress 19 siłowni firmy w Polsce nie zostanie ponownie otwartych po zniesieniu obecnej blokady w kraju ze względu na rozwijającą się pandemię. Zarządzanie klubem zdrowia. Sieć zdecydowała się na inwestycje kapitału w inne obszary działalności, dlatego też podmiot wycofał się z polskiego rynku.

Jednostka uważa, że ​​ma pozycję rynkową we wszystkich pozostałych spółkach, w których prowadzi działalność, lecz nie w Polsce, oraz że prowadzona działalność nie wykazuje oznak powrotu do zysków. Pod koniec 2019 roku PureGym przejął grupę siłowni The Fitness World w Polsce, ale obecnie firma pracuje nad jej ponowną sprzedażą.

Siłownie tej sieci w kraju wygenerowały w 2019 roku sprzedaż na poziomie 1,8 miliona funtów (2 miliony euro) i zysk w wysokości 500 000 funtów (557 000 euro). W sumie firma wystawiła faktury w pozostałych krajach 500 milionów funtów (557,2 miliona euro) w tym samym roku.

Decyzja opuści sieć obejmującą prawie 500 klubów w Wielkiej Brytanii, Danii i Szwajcarii. Spółka należąca do Pinnacle Bidco 11 listopada ogłosiła emisję długu Najlepsza treść O wartości 445 milionów euro.

Pure Gym liczyło 1,6 miliona członków, w tym centra w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwajcarii i Polsce. Sieć zakończyła pierwszą połowę 2020 r. sprzedażą spadającą o 11,7% do 111,1 mln funtów (123,7 mln euro).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *