Putin nienawidzi XXI wieku: nie jest jedyny

Karykatura, którą oficjalne konto Ukrainy na Twitterze opublikowało na swoich sieciach pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na sąsiedni kraj. Widać w nim, jak Adolf Hitler czule wita się z Władimirem Putinem (Ukraina)

Amerykański dokumentalista i fotograf Julian Bryan Czuł, że groza jest nieuchronna. Wiedział, że niektóre przykłady narodzin tej wojny można uchwycić jego kamerami. Tak było we wrześniu 1939 r WarszawaA Polskapostanowiłem dalej go gonić nazistowskie Niemcy wystrzelony przeciwko ludności. A na farmie ziemniaków znalazł kombinację tego, co może być horrorem II wojna światowa. Ponadczasowe zdjęcie przedstawia oszołomioną dziewczynę –Kasia Mika12 lat, obok martwego ciała swojej starszej siostry.indasia mecha, 14- Po trafieniu przez pocisk, przeleciał przez powietrze, by uderzyć ją w plecy, gdy zbierała bulwy rozpaczliwie głodne. Zdjęcie rozprzestrzeniło się po całym świecie w kolejnych dniach, wywołując publiczne oburzenie. Wyjaśni tylko częściowo, jak będzie wyglądać nazistowskie barbarzyństwo od tej chwili i burzę, która się skończy Europa.

To nie było jedyne zdjęcie Brian -urodzony w PensylwaniaA Zjednoczone państwo, w 1899 r. – to by wyjaśniało, co wydarzyło się w Europie Wschodniej. Były dziesiątki zapisów przepełnionych strachem o życie blaknące na oczach dzieci, matek czy braci, które miały pokazać zbliżające się ludobójstwo, którego dokonał. Adolf Hitler.

W pierwszych godzinach inwazji z rozkazu Prezydent Rosji Władimir Putin do UkrainaRząd Wołodymyr Zełenski Opublikował kreskówkę pokazującą Hitler obok trochę włóż to w zrzeczeniu się braterstwa. Poza efektem ja jaPodczas 40-dniowego oblężenia będą zdumiewające podobieństwa. Zdjęcia zrobione w niedzielę pokazały, co zrobiły wojska rosyjskie Buczaj Wygląda na to, że wyszły kolorem i wysoką przejrzystością z soczewki jaźni Brian. Zdjęcia z ubiegłego stulecia, które przeskoczyły w czasie, by wkraść się do teraźniejszości.

włóż to Tęsknię za XX wiekiem i nienawidzę XXI wieku. Nie ukrywa swojej tęsknoty. Nawiązał do tego w 2016 roku, w 25. rocznicę upadku reżimu Związek Radziecki powiedział, że rozwiązanie bloku makijaż „Największa katastrofa geopolityczna XX wieku„.Od czasu dojścia do władzy pragnął przywrócić wielkość Imperium. Dlatego się ogolił Ukraina penetrować ich terytorium. Zrobił to z powtarzającą się wymówką: zadenuncjowany Aby uniknąć rzekomej czystki etnicznej ludności rosyjskiej żyjącej w granicach. kpi z inteligencji każdej znającej się na rzeczy osoby.

Ciało cywila zastrzelonego przez żołnierzy armii rosyjskiej leżące na ulicy podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę w Buczy, kilka kilometrów od Kijowa (Reuters)
Ciało cywila zastrzelonego przez żołnierzy armii rosyjskiej leżące na ulicy podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę w Buczy, kilka kilometrów od Kijowa (Reuters)

Argument ukraińskiej prowokacji groźbą ubiegania się o przyjęcie do NATO Do teraz Unia Europejska Rozwijać się i uciekać z orbity Moskwa Jest również nieważny. Jakim bona fide głową może usprawiedliwić winę ofiary za zbrodnię popełnioną przez zabójcę? On jest Rosja Putin i jego generałowie i siłyktórzy popełniają zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości w Ukraina które zostały udokumentowane przez niezależne organizacje międzynarodowe. Ta nieludzka rzeź musi zakończyć się długą i masywną Norymbergą.

Społeczność międzynarodowa niemal jednogłośnie potępiła to, co wydarzyło się w Buczajczyli miasto oddalone o 50 km KijówStolica, która oddycha tymi godzinami, czuje się bardziej komfortowo z częściowym wycofaniem sił inwazyjnych. Ostatnia odmowa wyszła z ust Michelle BacheletHC z Prawa człowieka ONZ. „Raporty z tej i innych dziedzin podnoszą poważne i niepokojące pytania dotyczące potencjalnych zbrodni wojennych, poważnych naruszeń międzynarodowego prawa humanitarnego oraz poważnych naruszeń międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka.Były prezydent Chile powiedział jasno.

Po opuszczeniu miasta duchów Rosjanie pozostawili po sobie rzekę trupów. Wiele z nich jest w stanie zgnilizny. Kilku innych wykazywało ślady tortur na śmierć. Poznałem też szczegóły innych ofiar, które mogą nigdy nie wyzdrowieć: kobiety i dziewczęta rozgniewane na rosyjską męskość i bezkarność. Czy będą to „operacje specjalne”, o których mówi Kreml? Putin kocha wiek XX i zdjęcia Bryana.

Jest atrakcyjna i śmieszna. W imieniu „denacyfikacja„To, co powiedział, że robi w sąsiednich krajach, rosyjski dyktator mógł spowodować, że pogarda, jaką dotychczas żywił tylko jego osoba, jego wewnętrzny krąg i jego oligarchowie, była zaraźliwa dla jego żołnierzy, a następnie dla reszty narodu rosyjskiego. niebezpieczne uczucie można mnożyć w nieskończoność, przede wszystkim w pozostałej części Ukraina Utwardziłoby to i tak już silną obronę narodową. Nienawiść będzie napędzać obronę kraju. Putin dodaje oliwy do politycznej i ekonomicznej izolacji.

tylko głowa KremlI niektórzy sojusznicy, którzy jeszcze się nie odrzucili Ludobójstwo Bushów lub inne okrucieństwa. Najbardziej godnym ubolewania milczeniem jest milczenie głównego partnera Rosji. Chiny milczą pomimo pozornego terroru każdego dnia. Jest sprzymierzeńcem Moskwa Jako taka jest współwinna tych zbrodni wojennych, jeśli nie wyraża jasno swojego odrzucenia tego, co przeraża świat. Twoja gospodarka może być zagrożona, jeśli: Europa Rozszerza sankcje na tych, którzy wspierają włóż to. Ale Xi Jinping również wydaje się tęsknić za XX wiekiem.. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Jednak musimy poczekać Zjazd Partii Komunistycznej. Omówię, czy Chiny Skłania się ku politycznym ambicjom swojego przywódcy, a nie wynikom gospodarczym, które ostatecznie przyczyniły się do wzrostu giganta i które są teraz zagrożone.

Casimira Mika płacząca przed ciałem swojej siostry Andzi, która została zabita przez siły hitlerowskie w Warszawie we wrześniu 1939 r. (Julian Brian)
Casimira Mika płacząca przed ciałem swojej siostry Andzi, która została zabita przez siły hitlerowskie w Warszawie we wrześniu 1939 r. (Julian Brian)

Ale to nie jedyna cisza. Na Ameryka Łacińska Nikt nie podnosi przeciwko niemu głosu włóż to. Pojedynczy Evan Dukeprezydent Kolumbii, z Zełenski Kilka dni temu wyrazili swoją solidarność i wsparcie. Inni przywódcy wolą unikać ludzkiego zaangażowania. Nie chcą urazić swojego rosyjskiego przyjaciela. Boją się ambasadorów. Do tego stopnia, że ​​31 marca wiele krajów w regionie głosowało, prawie niezauważalnie, za rezolucją na Bliskim Wschodzie. Organizacja Narodów Zjednoczonych Zmierzyć Moskwa. I odmówili użycia sankcji jako narzędzia odstraszania politycznego. Argentyna, Boliwia, Kuba, Honduras i Wenezuela podniosły ręce po stronie Rosji. Witaj, Putin.. BrazyliaA Paragwaj A Meksyk Pokaż trochę więcej żołądka: wstrzymaj się. Najwyraźniej są w regionie inni, którzy tęsknią za XX wiekiem.

Również w tę niedzielę Papież Franciszek Wydał bardzo krótkie oświadczenie w sprawie ukraińskich uchodźców. Zapomniałem potępić brutalne praktyki sił włóż to. Mów o wojnie, nie inwazji. Popełnił też błąd matematyczny: odniósł się do „tysięcy” imigrantów; Są miliony. Napisał: Tysiące ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia Ukrainy z powodu wojny. Ale wielu zostało również zmuszonych do opuszczenia swoich ojczyzn w Azji, Afryce i obu Amerykach. Moje myśli i modlitwy są z wami wszystkimi.”.

Jednak bardziej życzliwa lektura ćwierkać ten najwyższy papież Może pozwolić na znajdowanie wiadomości między wierszami. Wymienia miejsca, w których Rosja ma głębokie wpływy polityczne, gospodarcze i militarne. mówię o Azja: tam Moskwa Podkładanie bomb i umieranie SyriaA Miliony ludzi zostały zmuszone do ucieczki przed horrorem wojny domowej, która pozwoliła na utrzymanie władzy Baszar al-Assad. mówię o Ameryka Łacińska: Wenezuelakolejny partner Kreml Który przez lata cierpiał z powodu rozlewu krwi milionów imigrantów, aby zatrzymać go w Pałacu Miraflores Nicolas Maduro. mówię o Afryka: Tam oligarchowie topią swoje euro, by przejąć zasoby naturalne.

Putin i jego generałowie i żołnierze pokazać w Buczaj Z tego, co zrobili najgorsze: wciąż są warstwy do odkrycia i podkreślenia. Zwłaszcza to, co dzieje się w oblężonych miastach, takich jak Mariupol Lub w innych miejscach nadal zajmuje miejsce, w którym Rosjanie nadal ich kąpią, torturują i gwałcą. te zdjęcia Brian Od końca 1939 roku, o którym ludzkość myślała, że ​​odpuściła sobie z wielką wiernością milczenie tych, którzy wciąż tęsknią za dwudziestym wiekiem i zamknęli usta przed najbardziej anomalią okrucieństw ostatnich dziesięcioleci.

Czytaj:

Masakra w Busha: Ukraina odzyskała 410 ciał cywilnych po wycofaniu sił rosyjskich
Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła 3 455 ofiar cywilnych na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.