„Putin odkrywa, co dzieli Hiszpanię i wykorzystuje ją przeciwko Unii Europejskiej”

Sputnik i jego „miękka siła”

Szczepionka Sputnik była najlepszą bronią poradzieckiej Rosji. Jest to soft power, soft power, który jest bardziej wydajny niż pociski nuklearne i znacznie tańszy. Putin przeżył klęskę swojego kraju w zimnej wojnie i przegrał ją – bez oddania ani jednego strzału – po poświęceniu rosyjskiego luksusu produkcji międzykontynentalnej rakiety balistycznej. Kiedy więc doszedł do władzy w latach 90., próbował przeciwdziałać miękkiej sile Hollywood, tworząc rosyjskie sieci telewizyjne, ale Netflix zdobył puls i dziś Rosjanie toczą bitwę dezinformacyjną ze skromnymi wynikami w sieciach społecznościowych. Podsekretarz uważa, że ​​dobra szczepionka – albo dobre kino – daje więcej mocy niż pociski. Mamy nadzieję, że zauważą to u wszystkich doradców.

Putin jest dziś Rasputinem dla fałszywych wiadomości?

Musimy dokonać rozróżnienia między Twarda sałatka : Moc wojskowa, energia naftowa, energia jądrowa … i Delikatna siła : Jeden z Fałszywe wiadomości I dezinformacja.

Czy Putin wypadł dobrze w obu?

Obama nazwał go „głową regionalnego mocarstwa” i to pozostaje prawdą. Dziś Rosja jest tylko potęgą regionalną, ale stara się przedstawiać siebie jako supermocarstwo z dezinformacją.

Czy to jest powód, dla którego Kreml generuje fałszywe wiadomości?

Nie tak dużo ani nie tak dobre, jak myślisz. Problemem są Demokraci, których oszukano, ale Rosjanie nie są zbyt wyrafinowani. W krajach bałtyckich powtarzają mi, że Moskwa ich odurzała Fałszywe wiadomości Od ponad 1000 lat. nic nowego.

Czy inni Europejczycy są oszukani?

Putin uważa, że ​​Unia Europejska jest jego obszarem wpływów, a Internet Research Agency w Sankt Petersburgu od 2016 roku działa odpowiednio w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech … w całej Unii Europejskiej i oczywiście w Wielkiej Brytanii. .

Jak działa agencja?

Każdego dnia około 500 analityków, hakerów i agentów po prostu bada punkty tarcia, które dzielą każdy kraj, a także Hiszpanię, i wykorzystuje je, aby podzielić całą Unię Europejską.

Powiedziałbym, że tutaj naprawdę przysięgamy na siebie bez fałszywych wiadomości.

Ale jeśli Putinowi uda się je dalej podzielić, jego siła wzrośnie. I robi to samo w Stanach Zjednoczonych, badając nas i wykorzystując sieci, aby nas podzielić.

Czy to się uda?

Jego osiągnięcia, prawda, są bardzo względne. Zobaczmy. Czy teraz w Hiszpanii jesteście bardziej podzieleni niż podczas wojny secesyjnej? Czy my, Amerykanie, jesteśmy bardziej podzieleni niż my? A potem nie było sieci społecznościowych.

Dlaczego ma taką obsesję na punkcie Sorosa?

Wie, że jest to jeden z punktów tarcia między Europejczykami. Jednak propagują pogląd, że ukraińscy demokraci są antysemici. Ich piraci mają podzieloną książkę kucharską, którą codziennie numerują i tweetują.

Jakie mają inne przepisy?

Inną klasyczną obsesją rosyjskiej propagandy, a niegdyś propagandy sowieckiej, jest wykorzystywanie podziałów etnicznych w Stanach Zjednoczonych, i robią to od lat czterdziestych XX wieku, i nie zapominajmy, że Putin był agentem KGB, który wiedział o tych sprawach. I powtarza to.

Czy ta propaganda jest skuteczna?

Niesamowitą rzeczą w tworzeniu sieci jest to, że jeśli zrobisz to dobrze, przy minimalnym wysiłku i inwestycji, będziesz miał ogromny wpływ. Facebook może poświęcić tysiące pracowników do kontrolowania takiej propagandy, ale mając garstkę dobrze wyszkolonych agentów w Sankt Petersburgu, nęka ich wszystkich.

Jak tego uniknąć?

Demokratyczne rządy muszą po prostu informować o tym jasno i uczciwie. To najlepsze antidotum Podróbki.

Skąd obsesja Putina na Twitterze?

Bo kiedy upadł mur berliński, Putin był oficerem KGB w Dreźnie ze średnim losem, ale już wiedział, jak tam zauważyć, że Związek Radziecki zainwestował miliardy w broń jądrową. Twarda sałatka Rywalizuj z NATO i Stanami Zjednoczonymi, aby zostać pokonanym i upokorzonym bez jednego wystrzału z naszej strony Delikatna siła .

Czy próbujesz wygrać, nie dając się zastrzelić?

Putin odkrył, że siła Ameryki tkwi w sile Hollywood, a jej pokaz dobrobytu dla wszystkich jest równie potężny, jak jej pociski. A kiedy doszedł do władzy, zaczął go naśladować.

W jaki sposób?

Pierwszą rzeczą, jaką zrobił, gdy był prezydentem w latach 90., było stworzenie rosyjskich sieci telewizyjnych, które można było oglądać na całej planecie.

Czy to dzisiaj jest pożyteczne?

Nie najdłużej. To było późne i złe w erze Netflix.

Czy kapitalizm jest zawsze szybszy?

Wolny rynek jest tak. Ale szczepionka Sputnik jest również doskonałą bronią Delikatna siła Rosyjski. I znacznie tańsze niż urządzenia ICM. Krótko mówiąc, mikro-tweet jest wciąż tańszy i może podzielić wroga i zjednoczyć z tobą sojuszników.

Czy to jedyny cel?

Moskwa dąży do tego, aby ludzie uwierzyli, że jest silniejsza niż jest, a tym samym, aby inni, Niemcy i Unia Europejska, czuli się mniej bezpieczni.

Która ręka silna lub otwarta jest skuteczniejsza przeciwko Putinowi?

Są jastrzębie i gołębie. Gołębie mówią, że jeśli będziesz go dobrze traktować, będzie się lepiej zachowywał.

A ty?

Przyznaję, że po 20 latach nieobecności moglibyśmy pozwolić Rosjanom znowu ostro grać na Bliskim Wschodzie, w Syrii, Jemenie i Libanie …

Dlaczego była to skuteczna gra?

Ponieważ pozwolił Rosji ponownie stracić postrzeganie bycia wielkim mocarstwem.

Czy Chiny powinny być naszym zmartwieniem?

Pekin zawsze pokazywał swoją propagandę samym Chinom, ale Nowy Jedwabny Szlak jest tego dowodem Delikatna siła Już jako globalne supermocarstwo. I ostatnia informacja o chińskiej potędze pozostaje niezauważona …

Szczepionki, wirusy, laboratoria?

W rzeczywistości Senovac i jego projekcja w Ameryce Łacińskiej zapoczątkowały globalną wojnę informacyjną, ale należy również pamiętać, że Chiny mają dwa razy więcej studentów w Stanach Zjednoczonych niż jakikolwiek inny kraj. To twój żółw i wracasz do domu.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *