Putin składa kondolencje w związku ze śmiercią byłego prezydenta Angoli

MOSKWA, 9 lipca (Princea Latina) Prezydent Rosji Władimir Putin przesłał dziś kondolencje swojemu odpowiednikowi Angoli Joao Lourenço w związku ze śmiercią byłego prezydenta Angoli Jose Eduardo dos Santosa.

Nazwa dos Santos jest nierozerwalnie związana z historią państwa angolskiego. Aktywny uczestnik walki o narodowowyzwoleńcze i wieloletni przywódca kraju ”, nawiązuje do komunikatu opublikowanego przez portal Kremla.

Putin podkreślił, że przywódca Angoli cieszy się szacunkiem rodaków i cieszy się dużym prestiżem międzynarodowym.

„Trudno przecenić jego osobisty wkład w rozwój przyjaznych stosunków między Rosją a Angolą” – powiedział szef państwa euroazjatyckiego.

Rząd Luandy zarządził od soboty pięć dni żałoby narodowej po śmierci byłego prezydenta, który zmarł w wieku 79 lat w Barcelonie w Hiszpanii po długiej walce z chorobą.

José Eduardo dos Santos doszedł do władzy we wrześniu 1979 roku, po śmierci pierwszego prezydenta republiki Antonio Agostinho Neto, i sprawował tę funkcję przez 38 lat. Był głównodowodzącym sił zbrojnych i przywódcą Ludowego Ruchu Wyzwolenia Angoli.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.