Putin wykluczył w Rosji obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 – Prensa Latina

Putin wykluczył w Rosji obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 - Prensa Latina

Prezydent wziął udział w spotkaniu gospodarczym za pośrednictwem wideo, na którym omawiano kwestię zwalczania epidemii oraz wyrażano różne opinie, jak przystąpić do jej likwidacji.

Wskazał, że jednym z omawianych pomysłów było wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wszystkich mieszkańców lub pracowników niektórych specjalności, którzy ze względu na charakter swojej działalności mają kontakt z dużą liczbą osób.

Jako przykład podano przedstawicieli m.in. handlu, budownictwa, transportu, placówek medycznych, oświatowych i społecznych.

„Moim zdaniem wprowadzenie obowiązkowych szczepień jest niepraktyczne i niemożliwe” – powiedział agencja TASS zacytowała szefa państwa.

Uważał, że „obywatele powinni zdawać sobie sprawę z tej potrzeby” i rozumieć, że bez szczepień „mogą stanąć w obliczu bardzo poważnego, a nawet śmiertelnego niebezpieczeństwa”.

Putin wyraził zaufanie i pewność co do rosyjskich szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i powiedział, że w kraju stworzono wszelkie warunki, aby mógł się chronić.

Prezydent ponownie wezwał ludność do szczepień i czerpania korzyści ze skuteczności rosyjskich leków, które okazały się niezawodne i bezpieczne zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez naukowców.

Podkreślił, że szczepienia „są bezpośrednio związane z sytuacją w sferze gospodarczej i społecznej kraju”, choć w zamierzeniu „to nie jest najważniejsze, najważniejsze jest zdrowie”.

Putin powiedział, że powszechne szczepienia to najzdrowszy i cywilizowany sposób budowania odporności stada na chorobę i wezwał do zwiększenia środków ochronnych przed wakacjami i latem.

mgt / mml

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *