Putin wykluczył w Rosji obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 – Prensa Latina

Putin wykluczył w Rosji obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 - Prensa Latina

Prezydent wziął udział w spotkaniu gospodarczym za pośrednictwem wideo, na którym omawiano kwestię zwalczania epidemii oraz wyrażano różne opinie, jak przystąpić do jej likwidacji.

Wskazał, że jednym z omawianych pomysłów było wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wszystkich mieszkańców lub pracowników niektórych specjalności, którzy ze względu na charakter swojej działalności mają kontakt z dużą liczbą osób.

Jako przykład podano przedstawicieli m.in. handlu, budownictwa, transportu, placówek medycznych, oświatowych i społecznych.

„Moim zdaniem wprowadzenie obowiązkowych szczepień jest niepraktyczne i niemożliwe” – powiedział agencja TASS zacytowała szefa państwa.

Uważał, że „obywatele powinni zdawać sobie sprawę z tej potrzeby” i rozumieć, że bez szczepień „mogą stanąć w obliczu bardzo poważnego, a nawet śmiertelnego niebezpieczeństwa”.

Putin wyraził zaufanie i pewność co do rosyjskich szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i powiedział, że w kraju stworzono wszelkie warunki, aby mógł się chronić.

Prezydent ponownie wezwał ludność do szczepień i czerpania korzyści ze skuteczności rosyjskich leków, które okazały się niezawodne i bezpieczne zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez naukowców.

Podkreślił, że szczepienia „są bezpośrednio związane z sytuacją w sferze gospodarczej i społecznej kraju”, choć w zamierzeniu „to nie jest najważniejsze, najważniejsze jest zdrowie”.

Putin powiedział, że powszechne szczepienia to najzdrowszy i cywilizowany sposób budowania odporności stada na chorobę i wezwał do zwiększenia środków ochronnych przed wakacjami i latem.

mgt / mml

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *