Putin wyznacza nowe kierunki rozwoju Rosji (+ wideo) – Escambray

Putin wyznacza nowe kierunki rozwoju Rosji (+ wideo) - Escambray
Prezydent Rosji Władimir Putin. (Zdjęcie: Reuters)

21 kwietnia prezydent Rosji Władimir Putin przeanalizował wpływ COVID-19 na kraj, jego reakcję i wyznaczył nowe cele rozwoju narodowego w swoim dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego (parlamentu).

W uroczystości wzięli udział członkowie Dumy Państwowej, Rady Federacji, dwóch izb ustawodawczych kraju, wysocy urzędnicy państwowi, rządowi i władz regionalnych w hali wystawowej w stołecznym Maneżu.

Putin zaprosił także rosyjskich lekarzy, pracowników służby zdrowia i naukowców, którzy są aktywnie zaangażowani w zwalczanie pandemii COVID-19.

W świetle zaostrzonych środków zdrowotnych związanych z Covid-19, Prezydent osobiście mówił o wpływie SARS CoV-2 na zdrowie ludności rosyjskiej i szkodzie, jaką wyrządził on gospodarce kraju euroazjatyckiego, a także kraj. Umiejętność pokonywania problemów spowodowanych chorobą.

„Nikt nie wiedział, z czym będziemy musieli się zmierzyć, gdy wybuchnie epidemia, ale obywatele Rosji zrobili wiele i zrobimy więcej, aby stawić czoła temu” – powiedział.

Podkreślił, że kraj od lat dysponuje niezbędnymi możliwościami w dziedzinie zdrowia, edukacji i produkcji, „ale musimy iść naprzód” – powiedział.

Prezydent ostrzegł, że państwo rosyjskie postawiło sobie główne cele dla rozwoju gospodarczego i społecznego narodu, ale „wyzwania epidemii skorygowały nasze cele” – powiedział.

W swoim przemówieniu podkreślił, że priorytety rozwojowe Rosji koncentrują się obecnie na demografii, zdrowiu, pomocy rodzinom, poprawie warunków prowadzenia działalności gospodarczej, dobrym zarządzaniu rządem i rozwoju regionalnym.

Głowa państwa ujawniła szereg inicjatyw w tych sektorach i wskazała, że ​​od teraz rząd powinien skupić się na przygotowaniu działań do ich realizacji, które muszą zostać zgłoszone do 1 lipca br.

Wyjaśnił, że procedury, które zaproponuje władza wykonawcza, będą omawiane z komisjami specjalistycznymi i konsultacjami z Radą Rozwoju Strategicznego Projektów Narodowych.

Putin zakończył słowami: „W odniesieniu do wszystkich obywateli Rosji zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby osiągnąć wyznaczone cele i jestem przekonany, że wspólnie pójdziemy naprzód, aby je osiągnąć”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *