PwC już dziesiąty rok z rzędu prowadzi doradztwo transakcyjne w Hiszpanii

PwC już dziesiąty rok z rzędu prowadzi doradztwo transakcyjne w Hiszpanii

Firma PricewaterhouseCoopers po raz dziesiąty z rzędu była liderem na rynku doradztwa finansowego w Fuzje i przejęcia w Hiszpanii (fuzje i przejęcia) według liczby operacji. Potwierdzają to roczne oceny opracowane przez Refinitiv, Mergermarket, Dealogic i Bloomberg.

Według Refinitiv, PricewaterhouseCoopers doradzał łącznie 115 operacji Wyprzedził Deloitte (71), KPMG (50), EY (31), Santander Corporate & Investment Banking (22), Arcano (20) i Alantra (19). Ze swojej strony w rankingu Mergermarket znajduje się również kierownictwo PwC, które doradzało łącznie 98 operacjom, Deloitte (72), KPMG (48), EY (39), Santander Corporate & Investment Banking (25) i Arcano (24) ).

PwC wyjaśnia, że ​​„różnice między danymi Refinitiv i Mergermarket tłumaczy się tym, że ta ostatnia nie obejmuje operacji na aktywach, nieudanych transakcji dłużnych instytucji finansowych czy fuzji i przejęć poniżej 30% kapitału, chyba że przekracza 100 milionów dolarów”.

Ponadto Bloomberg i Dealogic uwzględniły również PwC w swoich corocznych rankingach jako najaktywniejszy doradca finansowy na hiszpańskim rynku transakcyjnym w 2021 r. pod względem liczby transakcji. W 2021 roku firma PwC była liderem nie tylko na rynku doradztwa transakcyjnego w Hiszpanii, ale także na świecie i w Europie.

Rynek transakcyjny w Hiszpanii

W 2021 r. pojawił się rynek transakcyjny w Hiszpanii 99 492 mln USD Spośród 1506 ogłoszonych operacji została ona przeprowadzona, co stanowi wzrost o 40% w porównaniu z tymi przeprowadzonymi w 2020 r., według Refinitiv. Po 2020 r., w którym nastąpił kryzys zdrowotny, w 2021 r. nastąpił wyraźny wzrost liczby operacji, których łączna wartość była zbliżona do roku poprzedniego.

W 2021 roku podpisano jedne z największych operacji na rynku hiszpańskim. Po stronie naszej grupy firm Sprzedaż oddziału przemysłowego ACS francuskiej grupie Vinci. Ze swojej strony Cellnex kontynuował ekspansję międzynarodową poprzez akwizycje we Francji, Holandii, Polsce i Portugalii przy wspólnych inwestycjach o wartości około 9200 mln euro w 2021 roku. europejskich aktywów operatora CK Hutchison.

Do tego należy dodać silny motyw inwestycyjny ze strony inwestorów z własność prywatna W Hiszpanii, która w 2021 r. odnotowała znaczny wzrost wartości, z 17% łącznej wartości operacji zrealizowanych w 2020 r. do 51% w 2021 r., zyskała na wadze w porównaniu z grupami firm. Niektóre z procesów, na które należy zwrócić uwagę, to pozyskiwanie Sprzedaż materiałów do renowacji Eolia firmie Engie W konsorcjum z Crédit Agricole, Ardian kupuje Adamo, kupuje Altadię od Carlyle, a także OPA dla MásMóvil dla Euskaltel i przejęcie Suanfarmy przez ArchiMed.

W klipie jest też bardzo ważna czynność środek rynku przez hiszpańskie i międzynarodowe fundusze private equity, ze szczególnym uwzględnieniem Magnum Capital, Nazca Capital, Miura Private Equity, Alantra, Portobello Capital i ProA Capital, wśród jednych z najbardziej aktywnych hiszpańskich funduszy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *