Pytanie o „Logista (a) ICA”

Szczerze mówiąc dzisiaj planowałam z tobą porozmawiać grupa domków Lub rozbujaj je ponownie z Just Eat Takeaway, dwiema historiami, które bez wątpienia poleciłbym do portfela twoich dzieci; Tak czy inaczej, myślę, że podwoją swoje pieniądze w mniej niż dwanaście miesięcy, ale jeśli się mylę i wyzwalacze potrwają trochę dłużej, aby się zmaterializować, nie mam wtedy wątpliwości W końcu będę miał rację. Przed końcem roku dokonam przeglądu tych dwóch wartości.

Ale kiedy przyjaciel powie ci: „Rodri, czy spojrzałeś na Logistę?„Przychodzą ci na myśl dobre wspomnienia i postanawiasz spojrzeć na nie jeszcze raz, bo ostatecznie to kwestia zdrowego rozsądku: Logista, jak sama nazwa wskazuje, to firma logistyczno-dystrybucyjna, dwa słowa w „global”. Koronawirus choroba„Powinni byli doprowadzić ją do sławy, jednak zaskoczyło mnie, kiedy ponownie na nią spojrzałem, tak nie było.

Zagłębmy się w to, co to jest logistykaCo może się wydarzyć i gdzie może być historia tej inwestycji. Dla tych, którzy nie znają początków tej firmy, powiem, że Logista rozpoczęła swoją podróż jako firma zajmująca się dystrybucją tytoniu dla wszystkich hiszpańskich sprzedawców tytoniu, a zatem była własnością Altadis. W 1999 roku, poprzez fuzję z firmą Midesa, do jej działalności włączono dystrybucję książek i publikacji w Hiszpanii i Portugalii. Już w 2004 roku Rozpoczyna się ekspansja międzynarodowa A poprzez zakup EtineraZałożył Logista Italia i stał się wiodącym dystrybutorem wyrobów tytoniowych w Europie Południowej. Po tym zakupie nastąpił kolejny w Polsce w 2007 roku o podobnych proporcjach.

To było w 2008 roku, kiedy Tytoń Cesarski Po udanej próbie przejęcia Altadis została zmuszona do uruchomienia oferty obejmującej wyłącznie logistę. W ten sposób Logista będzie zarządzać działalnością dystrybucyjną Imperial Brands we Francji poprzez: Logista Francja. Przez lata jako firma prywatna rozwinęła działalność dystrybucyjną dla sklepów i stacji benzynowych, firmę kurierską (Nacex) oraz rozpoczęła dystrybucję produktów farmaceutycznych. Stwórz wielokanałową strukturę logistyczną.

Zdjęcie: EFE.

W 2014 roku na rynek powróciła „Zintegrowana Logistyczna Spółka Dystrybucyjna”. Jej praktycznie niewolna działalność, monopol w branży tytoniowej w południowej Europie, szybki rozwój branży farmaceutycznej, ciągłe generowanie funduszy i wysokie zarobki były spełnieniem marzeń. tak zwane „tylko długie” Lub pasywne fundusze inwestycyjne, które zajmują długie pozycje w papierach wartościowych w poszukiwaniu stabilnych zysków.

Przy atrakcyjnej cenie 14 euro w ofercie publicznej rok był o ponad 50% wyższy, a nawet wzrósł powyżej 24 euro, przy ciągłej dywersyfikacji działalności i ciągłym spadku stopy procentowe Atrakcyjne zarobki sprawiły, że jest to najlepsza nagroda dla inwestorów.

Jednak w 2019 r. coś miało się zacząć zmieniać, a nowy termin stał się nowym pierwszym przykazaniem, jeśli chodzi o inwestowanie. ESG Czy trzy przesłania, które muszą być przestrzegane: „środowisko, społeczeństwo i zarządzanie” oraz firma zajmująca się dystrybucją tytoniu, jasne jest, że nie wydawały się one najwłaściwszą inwestycją. Spowodowało to odejście wielu z tych funduszy, które były stabilne pod względem wartości, a przede wszystkim zraziło do nich nowych inwestorów. Logista nie był w stanie skorzystać z ostatniej fali inwestycji, stały dopływ środków do tych funduszy przeszedł przez jej drzwi Oczywiste „brak ruchu”.

Cóż, tutaj pojawia się okazja.

Propozycja Logisty opiera się na dostarczaniu swoim klientom zaawansowanych i wyspecjalizowanych usług za pośrednictwem jednego dostawcy

Logista to dziś logistyczna firma dystrybucyjna, która oferuje klientom pełny łańcuch wartości, od przyjmowania zamówień w punkcie sprzedaży, po obsługę posprzedażową. Propozycja Logisty opiera się na dostarczaniu swoim klientom zaawansowanych i wyspecjalizowanych usług za pośrednictwem jednego dostawcy, zapewniając absolutną kontrolę nad całym łańcuchem dystrybucji.

Chociaż jej główną działalnością jest dystrybucja tytoniu i produktów pokrewnych. Firma dywersyfikuje zakres usług w zakresie transportu, zwiększając ekspozycję na e-commerce, rozszerzając handel świeżymi owocami i warzywami, rozszerzając swój „produkt farmaceutyczny”, oprócz dystrybucji do szpitali, do dystrybucji bezpośredniej do aptek i apteki. To w tym obszarze ekspansja międzynarodowa jest najbardziej widoczna, zwłaszcza w czasach pandemii.

Wysoka kasa Logisty sugeruje, że wzrost może być zarówno organiczny, jak i nieorganiczny, a potencjalne zakupy we Włoszech i Francji mogą być nieuchronne.

Oprócz umożliwienia firmie maksymalizacji synergii, jaką daje jej charakterystyczny model, a jednocześnie rozwijania się wraz z klientami, którym świadczy unikalną usługę, ta dywersyfikacja pozwoli jej zwiększyć zaangażowanie w ESG, biorąc pod uwagę, że celem jest zmniejszenie ekspozycji na biznes tytoniowy do mniej niż 50%. Po osiągnięciu tego celu Logista będzie mogła wprowadzić różne wskaźniki ESG, ponieważ działa w tym kierunku w ostatnich latach i ma już rating AA (drugi najlepszy wskaźnik we wskaźnikach MSCI).

Zdjęcie: Giełda Papierów Wartościowych w Madrycie

Zakończenie działalności bezpośrednio związanej z tytoniem może być ostatnim krokiem w kierunku pełnej ekspozycji dla funduszy ESG.

Z drugiej strony, ostatnie wyniki pokazane w tym tygodniu napawają optymizmem, 5% wzrostem dywidendy i perspektywami wzrostu powyżej oczekiwań, co stawia akcje z dywidendą powyżej 7% i atrakcyjną wyceną. Wygląda na to, że Logista znów zyska nudną wartość, ale na pewno. Przy realnych stopach procentowych w trybie ujemnym i gdy logista znów jest „poprawna politycznie”, kto zwraca się w stronę słodyczy? A te 7% smakuje jak chwała.

Na koniec proszę o przysługę. Nie wiem czy ta rubryka pozwoliła na dodatkowe oszczędności, jeśli tak, a jak czytasz te linijki to bądź hojny, błagam Kliknij załączony link Aby poznać stan niektórych dzieci i rodzin w Londynie, mogą złożyć niewielką darowiznę w Internecie lub „kupić własny cud” na aukcji. Nasz obiad.

Docenią to, ja też.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *