Rada Narodowa M5S spotyka się podczas burzy politycznej we Włoszech

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Notatka z M5S stwierdza, że ​​„biorąc pod uwagę prawdziwość chwili”, stanowisko ruchu wynikające z tego forum „nie będzie przewidywane przed jutrem”, a wypowiedzi jego członków przed tym momentem należy rozumieć jako osobiste opinie.

Spotkanie odbywa się na kilka godzin przed testem jedności koalicji rządzącej w czwartek we włoskim Senacie podczas głosowania nad kilkoma inicjatywami ustawodawczymi.

Pięcioletnie przywództwo musi określić stanowisko tej siły w stosunku do dekretu pomocy przeciwko kryzysowi i inflacji za 23 miliardy euro, który m.in. rozdziela premię w wysokości 200 euro dla pracowników i emerytów, których roczne dochody są mniejsze niż 35 000 euro.

Dla M5S ta inicjatywa jest niewystarczająca i de facto, aprobując ją w Izbie Reprezentantów, przyjęli stanowisko utrzymania zaufania do rządu, ale wstrzymania się w tej sprawie, co w Senacie jest niemożliwe.

Ruch ten domagał się od premiera Mario Draghiego dokładniejszego zdefiniowania takich kwestii, jak płaca minimalna, obniżka klina podatkowego, poważne interwencje przeciwko rachunkom i inflacji, a także wielki pakt społeczny na rzecz wzrostu, zauważają obserwatorzy.

6 lipca, po spotkaniu Draghiego i Contego, ten ostatni potwierdził trwałość swojej partii w koalicji, ale podlega zmianom.

Lider M5S przekazał prezydentowi dokument z żądaniami „nadzwyczajnych środków”, w tym zachowania tzw. dochodu obywatelskiego, czyli systemu świadczeń, który sam Conte promował podczas swojego premiera w latach 2018-2020.

W miniony wtorek Draghi powtórzył, że nie ma rządu bez Piątek, podkreślając wagę, jaką przywiązuje do utrzymania tego ruchu w sojuszu, który obejmuje grupę sił politycznych, nawet opozycji.

Wśród formacji skupionych wokół zespołu premiera są Forza Italia, La Liga, Partia Demokratyczna (PD), Italia Viva, Article One, a nawet nowo utworzona partia Together for the Future, w wyniku niedawnego odejścia z M5S.

wiersz / ort

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *