Radca Ławrow: Zachód próbuje narzucić światu swoją hegemonię

El canciller ruso, Serguéi Lavrov, en una rueda de prensa en la Ciudad de México, 6 de febrero de 2020. /Foto: AFP

Dziś rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow potępił Stany Zjednoczone, Unię Europejską i Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) za narzucenie ich hegemonii na Bałkanach i we wszystkich regionach świata.

„Jestem przekonany, że większość krajów świata rozumie, że jest to droga, która prowadzi wszystkich do ślepego zaułka i musimy znaleźć z niego wyjście” – powiedział wysoki urzędnik w wywiadzie dla mediów w Moskwie. Serbowie.

Zdaniem Ławrowa na kontynencie europejskim nie ma tak wielu państw, które można uznać za suwerenne i niepodległe, tylko te, które odmawiają przyłączenia się do sankcji nałożonych na inne państwa, realizując własne interesy narodowe, a nie interesy innych stolic.

Wskazał, że „wielonarodowa biurokracja, która się reprodukuje i jest w Brukseli” próbuje podporządkować sobie wszystkie kraje, skoncentrować decyzje w centrali Unii Europejskiej i pozbawić państwa członkowskie możliwości samodzielnego działania.

Szef MSZ zaznaczył, że taka strategia „po raz kolejny pokazuje, że Unia Europejska w istocie ma pewną tendencję do wzmacniania absolutyzmu w osobie Brukseli w stosunku do wszystkich państw członkowskich”.

Zaznaczył, że gdy Czarnogóra i Macedonia przystąpiły do ​​wojny sankcyjnej przeciwko Rosji, przyciągnęły je obietnice szybkiego zbliżenia z blokiem europejskim, do czego ostatecznie nie doszło.

„Zostali wciągnięci do NATO, wciągnięci w działania antyrosyjskie, wychowani na barkach i powiedzieli: Dobra robota, tak trzymajcie” – powiedział.

Jeśli chodzi o ten region, rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że Waszyngton, zgodnie z jego obserwacjami, oddaje Bałkany pod auspicjami Unii Europejskiej, ponieważ jest „całkowicie zadowolony z tej agresywnej antyrosyjskiej linii, którą podąża”.

Nie ma izolacji od Rosji.

Ławrow wykluczył, że operacja wojskowa na Ukrainie doprowadziła do międzynarodowej izolacji Rosji i podkreślił, że jego kraj utrzymuje dobre stosunki z wieloma krajami na świecie.

Nie ma izolacji. Ci, którzy mentalnie i ideologicznie zastosowali się do „nieuchronności” Zachodnia dyktatura na arenie globalnej.

Ławrow zwrócił uwagę, że ponad 500 lat przewaga z Zachodu osiągnął koniec Do zastąpienia przez nową erę tworzenia wielobiegunowego porządku światowego.

„Mamy wielu partnerów w regionie Azji i Pacyfiku, ogólnie w Azji, a także w Afryce i Ameryce Łacińskiej” – powiedział minister.

Ławrow powiedział, że Moskwa ma dobre stosunki z Rosją Przytłaczająca większość Organizacje utworzone przez kraje wschodzące, w tym między innymi Unię Afrykańską, Wspólnotę Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej.

„Mamy najlepsze relacje z Chiny Na przestrzeni dziejów rozwijaliśmy szczególną relację z Indie– podkreślił Ławrow.

Sankcje nigdy się nie skończyły

A o bezprecedensowych środkach karnych nałożonych przez Zachód na Rosję minister zaznaczył, że „sankcje wobec Rosji nigdy się nie skończyły”.

Rosyjska ropa kontroluje Światową Radę Energetyczną

Żyliśmy w czasach sowieckich pod sankcjami com – Wielostronny Komitet Koordynacyjny ds. Kontroli Eksportu – Kiedy Zachód zablokował dostawy sprzętu high-tech do Rosji. Żyliśmy od wielu lat pod Edytowane przez Jacksona-VanikaOn pamięta.

Szef rosyjskiej dyplomacji powiedział:Zawsze znajdzie się wymówka„Nałożenie nowych sankcji, bo celem nie jest rozwiązanie konkretnego problemu, ale „zatrzymanie rozwoju Rosji” ze strategicznego i geopolitycznego punktu widzenia.

„Rosyjska fobia jaskini”

„Więc doskonale zdajemy sobie sprawę, że Zachód potrafi szukać przyczyny. Jedyną rzeczą, która w tej chwili przyciąga uwagę, jest wybuch epidemii rusofobia Jaskiniowiec bez precedensówCo mogę powiedzieć, zostało wzbudzone w prawie wszystkich krajach zachodnich, których przywódcy aktywnie je promują ”.

Odnosząc się do rusofobii, Ławrow oświadczył, że „nie da się wzbudzić tego rodzaju uczuć w ciągu jednego dnia, więc – jak przewidział –” starannie ukrył«. „Oczywiście wyciągniemy odpowiednie wnioski” – podkreślił.

Negocjacje pokojowe

Minister podkreślił, że Moskwa jest zainteresowana sukcesem negocjacji z Kijowem o pokój na Ukrainie.

„Musimy upewnić się, że ludność Donbasu nie ucierpi ponownie z rąk reżimu kijowskiego i aby Ukraina przestała być wykorzystywana przez Zachód i militarnie przez NATO, by grozić Rosji”. […]aby położyć kres wysiłkom na rzecz promocji ideologia i praktyki nazistowskie na Ukrainie. Ławrow podkreślił, że rozbrojenie i rozbrojenie Ukrainy są obowiązkowymi elementami porozumień, o które zabiegamy.

Spotkanie pomiędzy szefowie Podkreślił, że Ukraina i Rosja będą potrzebne, gdy będzie jasne w tych kluczowych punktach.

„Od lat zwracaliśmy uwagę na te problemy, ale Zachód nas nie słuchał. Teraz przynajmniej tak się stało” – dodał.

Ławrow podkreślił, że negocjacje między delegacją rosyjską i ukraińską będą kontynuowane w tych dniach Stambuł (Turcja) twarzą w twarz po serii rozmów wideo. (podsumowanie agencji)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.