Radio Hawana Kuba | Afganistan technicznie nie jest w stanie wykryć wariantu Omicron .

Radio Hawana Kuba |  Afganistan technicznie nie jest w stanie wykryć wariantu Omicron .

Raporty wskazywały, że Omicron został odkryty w Iranie i Pakistanie,
Kraje graniczące z Afganistanem.

KABUL, 29 grudnia (RHC) Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Publicznego Javed Hazir potwierdził, że Afganistan nie ma zestawów testowych do wykrywania wariantu Omicron nowego koronawirusa SARS-CV2.

Urzędnik powiedział, że Micron nie został wykryty przez maszyny PCR, które mamy teraz, wymagałby bardziej wyrafinowanych maszyn.

Ostrzegł: Poprosiliśmy Światową Organizację Zdrowia o dostarczenie niezbędnego sprzętu do badania przypadków z nowym szczepem i obiecaliśmy wysłać go do końca stycznia 2022 roku.

Raporty wskazywały, że Omicron został wykryty w Iranie i Pakistanie, dwóch krajach, które dzielą granicę z Afganistanem.

Urzędnicy szpitala afgańsko-japońskiego, jednego z ośrodków leczenia COVID-19 w Kabulu, wyrazili głębokie zaniepokojenie brakiem środków medycznych w ośrodku.

Dr Ahmed Jawad Fadel zauważył, że problemy gospodarcze i polityczne sprawiły, że Covid-19 nie jest traktowany poważnie, a teraz nastąpi kryzys zdrowotny, jeśli Micron nie zmierzy się z ostatnią falą tej epidemii.

Według oficjalnych danych w kraju zgłoszono około 16 tysięcy przypadków nowego koronawirusa SARS-CoV2, a ponad siedem tysięcy Afgańczyków zmarło z powodu tej choroby. (fontanna: PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *