Radio Hawana Kuba | Chiny przeznaczają 30 milionów dolarów na walkę z suszą

Radio Hawana Kuba |  Chiny przeznaczają 30 milionów dolarów na walkę z suszą

Chiny przeznaczyły dziś 30 milionów dolarów na wsparcie działań łagodzących skutki suszy. Zdjęcie: prasa łacińska

PEKIN, 16 sierpnia (RHC) – Chiny wydały we wtorek 30 milionów dolarów na wsparcie wysiłków mających na celu złagodzenie poważnej suszy w ośmiu prowincjach, spowodowanej słabymi deszczami i najdłuższym okresem ekstremalnych upałów od 1961 roku.

Fundusze pochodzą z Ministerstw Finansów i Zasobów Wodnych, a wśród regionów-beneficjentów są Hebei, Shanxi, Mongolia Wewnętrzna i Jiangxi, w tym ostatnim z prawie 1,4 mln osób dotkniętych tym zjawiskiem.

Z tej kwoty prowincja Liaoning otrzyma 543 450 dolarów na przyjęcie mechanizmów przeciwpowodziowych.

Oprócz zatwierdzenia budżetu, rząd wysłał specjalistów i zespoły do ​​obszarów, gdzie są wyschnięte rzeki, aby zapewnić jesienne plony i zapobiec dalszym zgonom z powodu udaru cieplnego.

W regionach takich jak Anhui (wschód), centralny Hubei i Henan, Guizhou i Chongqing (południowy zachód), wiele miast zaczęło budować tamy do przechowywania wody po dramatycznym spadku poziomu ulewów.

Sytuacja utrudnia zaopatrzenie ludności w cenny płyn i jednocześnie jest ciosem dla rolnictwa, gdyż tereny te są jednymi z głównych producentów żywności w kraju.

Na przykład susza w siedmiu rzekach i zbiornik wodny w Chongqing naraziły na niebezpieczeństwo 276 000 ludzi i 82 400 sztuk bydła, ale zamknęły także wodospady w ośrodku turystycznym Chishui Danxia.

Oficjalne dane wskazują, że Chiny przeżywają najgorętsze lato od 1961 r., a wysokie temperatury mogą utrzymywać się przez kolejne dwa tygodnie, zagrażając produktywności upraw rolnych, hodowli i stabilności systemu elektroenergetycznego.

Służba Meteorologiczna wydała czerwony alarm przez pięć kolejnych dni, gdy termometry osiągnęły 42 stopnie w częściach Xinjiang, Shaanxi, Shanxi, Hebei, Shandong, Henan, Anhui, Jiangsu, Szanghaju, Hubei, Hunan, Jiangxi, Zhejiang, Fujian, Sichuan i Chongqing Guizhou, Guangxi i Guangdong.

Chongqing uruchomił system alarmowy, aby zaopiekować się osobami dotkniętymi upałem, a temperatura ma osiągnąć 44 stopnie Celsjusza do 22 sierpnia. (Linia: prasa łacińska)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.