Radio Hawana Kuba | duszny lipiec

Radio Hawana Kuba |  duszny lipiec

Mężczyzna odpoczywa w Cinecittà World Park, niedaleko Rzymu, 23 lipca 2022 r. (Zdjęcie: Tiziana Fabi/AFP)

Autor: William Alvarado

Lipiec, który prawie zakończył się w Europie, zostanie zapamiętany jako jeden z najgorętszych i najbardziej suchych miesięcy w historii, z temperaturami podnoszącymi termometry do bezprecedensowych poziomów, a także przerażającymi pożarami, które pochłonęły setki tysięcy hektarów lasu.

Wielka Brytania była praktycznie sparaliżowana po ogłoszeniu czerwonego alertu, odpowiadającego sytuacji wyjątkowej w kraju, kiedy rekordy osiągnęły 40,3 stopnia Celsjusza, najwyższy w historii rekord dotyczący kolei, metra i pasów startowych na lotniskach.

Nie lepiej sytuacja wygląda we Francji, Hiszpanii, Portugalii i basenie Morza Śródziemnego, gdzie również panuje dotkliwa susza dotykająca duże obszary upraw, co niewątpliwie przyczyni się do utrzymania wysokich cen żywności.

Według Światowej Organizacji Zdrowia tylko na Półwyspie Iberyjskim około 1500 osób straciło życie w wyniku tego zjawiska, przypadki określane jako „niepotrzebne”. Jednostka wezwała rządy do poważnego i szybkiego zajęcia się zmianami klimatycznymi.

Jak to zwykle bywa, płomienie pojawiły się wraz z upałem, ale tym razem jego niezwykła cera.

Tylko w Hiszpanii w tym roku pożary pochłonęły ponad 220 000 hektarów, a 2022 ma być najgorszym sezonem w tym stuleciu i jednym z czterech najbardziej niszczycielskich od 1950 roku.

W Grecji duża część Parku Narodowego Dadia została obrócona w popiół i istnieją obawy o bezpieczeństwo różnych gatunków zwierząt żyjących w tym wyjątkowym ekosystemie, w tym orłów, motyli, nietoperzy, wielu ssaków, gadów i płazów,

Niemcy i Francja również nie są wyjątkiem w tej tragedii, która odbiera życie i dotyka wiele rodzin, które zostały zmuszone do ewakuacji i nie wiedzą, czy ich domy będą nadal stać po powrocie.

Jak na ironię, wiele rządów skupiło się na wojnie na wschodzie tego kontynentu, kierując się scenariuszem opracowanym i narzuconym przez Waszyngton wyłącznie w celu zniszczenia rosyjskiej gospodarki i odwrócenia jej roli i wpływu na arenie międzynarodowej.

Zmiany klimatyczne, globalne ocieplenie i realne zagrożenie życia na naszej planecie schodzą na dalszy plan, mimo że natura nalega, abyśmy pokazali, że punkt krytyczny został osiągnięty i nic nie będzie takie samo jak wcześniej.

Nie ma alternatywnego planu, aby nas uratować, nie ma alternatywnej planety, na którą można by się przenieść, a fakty są tak proste, że niewielu chce je zrozumieć.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *