Radio Hawana Kuba | Fala pandemii wywołana wariantem Omicron wpłynie na służbę zdrowia w Kostaryce

Fot. archiwum.

SAN JOSE, 8 stycznia (RHC) Dyrektor generalny Kostarykańskiego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Roman Macaya, ostrzegł w sobotę przed nasyceniem usługami zdrowotnymi z powodu szybkiego wzrostu liczby przypadków COVID-19 z powodu wariantu SARS Ómicron – COV -2 koronawirus.

Na konferencji prasowej Macaya ostrzegł, że obecny kontekst epidemiologiczny w Kostaryce, z przewagą Ómicron, prowadzi do bezprecedensowej sytuacji przez cały okres epidemii, który rozpoczął się tutaj w marcu 2020 roku.

Ujawnił, że według analizy przeprowadzonej przez zespoły techniczne CCSS – odpowiedzialnego za zdrowie publiczne w Kostaryce – obecny poziom infekcji może przekroczyć pięć tysięcy przypadków dziennie od przyszłego tygodnia, co doprowadzi do podwojenia. Najwyższe poziomy całego kryzysu zdrowotnego.

Chociaż powiedział, że zdecydowana większość nowych potwierdzonych przypadków będzie łagodna, dyrektor generalny powiedział, że spowoduje to wzrost przypadków wymagających hospitalizacji zarówno na sali, jak i na oddziale intensywnej terapii, stan, który może nasycić usługi szpitalne w nadchodzących tygodniach.

W tej chwili, wyjaśnił, CCSS ma pojemność łóżka oddziału intensywnej terapii COVID-19 dla 271 pacjentów (85 przypadków krytycznych i 186 przypadków ciężkich), z niewielkim marginesem wzrostu, ponieważ pozostałe są przydzielane osobom z innymi chorobami, podczas gdy ma 496 w komorze, z maksymalnym rozszerzeniem 986.

Wyjaśnił, że w ciągu ostatnich 11 dni tempo reprodukcji wirusa Corona spadło z mniej niż jednego do 2,6 i to jest przyczyną codziennego wzrostu liczby zarażonych osób.

Po przypomnieniu, że CCSS rozpoczęło przywracanie opieki pacjentom z innymi chorobami, Macaya zauważył, że powinni objąć tymi samymi środkami wszystkich obywateli potrzebujących usług zdrowotnych.

Podkreślił, że instytucjonalne wysiłki i zobowiązania pracowników służby zdrowia są niewystarczające bez odpowiedzialnego udziału ludności w zapobieganiu zakażeniom, które pozostaje najważniejszym środkiem.

Powiedział, że ludzie mają szczepionkę, ale to nie wystarczy i dlatego należy zachować mycie rąk, używanie masek i dystans społeczny.

Z około 450 nowych codziennych przypadków COVID-19 w poprzednim tygodniu Kostaryka przeniosła się w ten piątek do 3153 nowych pozytywnych przypadków, w porównaniu z 1500 we wtorek, 2542 w środę i 2881 w czwartek. prasa łacińska).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.