Radio Hawana Kuba | Kolumbia: Członkowie Kongresu podpisują deklarację poparcia dla Kuby (+ zdjęcia)

Radio Hawana Kuba |  Kolumbia: Członkowie Kongresu podpisują deklarację poparcia dla Kuby (+ zdjęcia)

Restrepo podkreślił, że geneza aktów destabilizujących
Na Kubie odnosi się do politycznej operacji wojennej na dużą skalę
i psychologiczny z zewnątrz. Zdjęcie zaczerpnięte z Twittera

HAWANA, 11 lipca (RHC) Senator Omar Restrepo z partii Gmin i inni kolumbijscy członkowie Kongresu w poniedziałek w Bogocie wyrazili swoje zaangażowanie w publiczną deklarację popierającą rewolucję kubańską i grupę myślącą ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów

W tekście społeczność wyraziła dezaprobatę dla przemocy z 11 lipca 2021 r., która miała na celu „destabilizację środowiska społecznego i politycznego na Kubie oraz doprowadziła do poważnych aktów sabotażu i brutalnych ataków na członków policji”.

Podkreślił, że dowody na pochodzenie takich destabilizujących działań wskazują na proces wojny politycznej i psychologicznej na dużą skalę, zaaranżowany z zagranicy i obsługiwany przez centra wojny cyfrowej i dziesiątki tysięcy fałszywych kont w sieciach społecznościowych.

Podkreślił, że „te destabilizujące działania są częścią tak zwanej szeroko zakrojonej strategii wojennej, którą rząd Stanów Zjednoczonych stosuje od 60 lat przeciwko narodowi Republiki Kuby”.

Ricardo Patino. Zdjęcie: plik / RHC

„Ta wojna obejmuje również nieludzką blokadę gospodarczą, handlową i finansową, manipulację informacją, finansowanie grup i jednostek sprzeciwiających się socjalizmowi na wyspie, ograniczanie komunikacji i wymiany międzyludzkiej oraz inne środki już niezgodne z prawem międzynarodowym i prawa człowieka Kubańczyków i poszczególnych Amerykanów” – dodano w tekście.

Ostrzegł, że ta strategia agresji ma na celu powstanie narodu kubańskiego, pośród wszelkiego rodzaju restrykcji i które mają ostry wpływ na ich codzienne życie, przeciwko rządowi rewolucyjnemu, kładąc w ten sposób kres niepodległości, suwerenności i socjalizmowi. Kuba.

Podkreślił, że to wszystko prawda, mimo że prezydent Stanów Zjednoczonych Joseph Biden był w przeszłości częścią rządu, który zdecydował się rozpocząć proces normalizacji stosunków między swoim krajem a Kubą.

Martwy lipiec.  Zdjęcie: Cubasi.cu

W oświadczeniu podkreślono, że w kontekście permanentnej i irracjonalnej agresji przeciwko rewolucji kubańskiej, decyzja Białego Domu jest kapryśnie trawiona i nieuzasadniona, aby wykluczyć Kubę z niedawnego „szczytu Ameryk”, co zostało powszechnie odrzucone przez miasta regionu .

Deklarację podpisali wybitne osobistości z Ameryki Łacińskiej i Karaibów, m.in. Hugo Muldes (Boliwia), Siegfrido Reyes, Raul Larul (e Salvador), Julio Morente Pérez (Puerto Rico), Luis Alberto Albán Urbano (Kolumbia) i Ricardo Patiño ( Kolumbia, Ekwador), m.in. (Linia: PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.