Radio Hawana Kuba | Kraje karaibskie stawiają na większą integrację w celu ożywienia po pandemii

Radio Hawana Kuba |  Kraje karaibskie stawiają na większą integrację w celu ożywienia po pandemii

Posiedzenie Komitetu Monitorującego Rozwój Karaibów

PORT HISZPANIA, 6 LISTOPADA (RHC) Podczas dwudziestego posiedzenia Komitetu Monitorującego Komisji Rozwoju i Współpracy Karaibów, które odbyło się mniej więcej dzień wcześniej z Trynidadu i Tobago, dziewiętnaście państw członkowskich i dziesięciu partnerów opowiedziało się za większą solidarnością i integracją regionalną . Element strategii naprawy po poważnym kryzysie gospodarczym wywołanym pandemią Covid-19.

Wspólnie ze specjalistami z organizacji międzynarodowych i innymi ekspertami, uczestnicy ocenili działania w sprawach finansowych, technologicznych i instytucjonalnych, mające na celu ożywienie gospodarki regionu, która została istotnie dotknięta paraliżem branży turystycznej i wpływem zjawisk naturalnych.

Pod tym względem wyróżniają się mechanizmy finansowania, takie jak Caribbean Resilience Fund – zaproponowane przez Komisję Gospodarczą ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów – oraz włączenie przepisów dotyczących takich wydarzeń, jak epidemie i huragany jako część przepisów dotyczących pożyczek.

Na spotkaniu wezwano do poczynienia postępów w projektowaniu tego mechanizmu, który zostanie uruchomiony w przyszłym roku w celu promowania ożywienia i inwestycji w adaptację i transformację gospodarczą.

Uczestnicy dyskutowali o wielowymiarowych wyzwaniach stojących przed krajami i regionami regionu, które określają ich wrażliwość, a także o problemach strukturalnych zaostrzonych przez pandemię i skutkach zmian klimatycznych.

„Możemy odpowiednio zająć się nimi tylko poprzez transformacyjne rozwiązania społeczne i gospodarcze, oparte na zasadach solidarności i współpracy międzynarodowej” – podkreślił minister spraw zagranicznych Kostaryki Cristian Guillermet Fernández, który interweniował jako przedstawiciel obecnej prezydencji Republiki Cébele. . .

Ze swojej strony Alicia Barcena, sekretarz wykonawczy tego organu, powtórzyła przed Karaibską Komisją Rozwoju i Współpracy (organ pomocniczy Komisji Gospodarczej Ameryki Łacińskiej i Karaibów) swoje zobowiązanie do realizacji strategii „Najpierw Karaiby”. (Źródło: PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *