Radio Hawana Kuba | Kuba odrzuca amerykańskie oskarżenia o handel ludźmi

Radio Hawana Kuba |  Kuba odrzuca amerykańskie oskarżenia o handel ludźmi

Kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez na Twitterze

HAWANA, 20 lipca (RHC) Kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez oświadczył za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze, że rządowi USA brakuje autorytetu moralnego i świadomie kłamie na temat wyników karaibskich wysp w walce z handlem ludźmi.

Kubański minister spraw zagranicznych stwierdził dzień wcześniej, że ich oszczerstwo nie zniekształci wzorowej pracy w zapobieganiu i zwalczaniu tej plagi ani nie odejdzie od naszego zaangażowania w międzynarodową współpracę medyczną.

W związku z tym zastępca sekretarza stanu, Carlos Fernandez de Cosio, skomentował tę sieć społeczną, że atakując kubańską międzynarodową współpracę medyczną i oczerniając handel ludźmi, „Stany Zjednoczone starają się zdyskredytować służbę solidarności, z której skorzystały miliony skromnych ludzi na różnych kontynenty, zmarginalizowane przez rynek i kapitalizm.

Obecny rząd Joe Bidena nie wypełnił swojego zobowiązania do przyznania Kubańczykom 20 000 rocznych wiz, pozostawiając ich bezbronnych na łasce handlarzy ludźmi i kojotów.

Kuba wielokrotnie powtarzała swoją długotrwałą politykę zerowej tolerancji dla handlu ludźmi.

Podobnie największy z Antyli, jako państwo-strona Konwencji Narodów Zjednoczonych przeciwko międzynarodowej przestępczości zorganizowanej i jej protokołu o handlu ludźmi, jest silnie zaangażowany w zapobieganie i zwalczanie tej przestępczości. (Źródło: PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.