Radio Hawana Kuba | Lula twierdzi, że jest prezydentem, który walczył z korupcją w Brazylii

Radio Hawana Kuba |  Lula twierdzi, że jest prezydentem, który walczył z korupcją w Brazylii

Zdjęcie: DW

BRASILIA, 30 sierpnia (RHC) Były prezydent Luiz Inacio Lula da Silva potwierdził we wtorek, że był gubernatorem (2003-2010) z największą liczbą inicjatyw antykorupcyjnych w Brazylii, w wywiadzie dla Radia Mas Brasil FM.

Wśród odpowiedzi na temat ochrony środowiska i ożywienia działalności gospodarczej w strefie wolnego handlu w Manaus, stolicy północnego stanu Amazonas, Lula poruszyła kwestię plagi.

Wyjaśnił, że promował walkę z nieprawidłowymi praktykami w rządzie poprzez zachęty do pracy Urzędu Kontroli Działalności Finansowej i Kontrolera Generalnego Federacji, dwóch organów, które badają podejrzane przepływy finansowe i bronią majątku publicznego.

Mamy wiele spraw do omówienia, ale ludzie wolą rozmawiać o korupcji. (O) korupcji możesz kłamać, (o) korupcji możesz mówić, co chcesz – podkreślił były przywódca służby, który wykazał się niewinnością w obliczu wszelkich oskarżeń o łapówkarstwo lub łapówkarstwo.

Tworzymy środki do walki z wszelkiego rodzaju korupcją i praniem brudnych pieniędzy. Jest tylko jeden sposób na uniknięcie korupcji. „Nie ma korupcji ani ukrywania korupcji” – dodał. Wyjaśnił, że w przypadku jego administracji „ludzie otworzyli się szeroko, a ja powiedziałem, że potępieni zostaną tylko ci, którzy postąpili uczciwie”.

Lula skrytykowała również pracę prokuratora generalnego Augusto Arrasa, potępiając brak kontynuacji przez prokuraturę śledztwa prowadzonego przez parlamentarną Komisję Śledczą w sprawie wybuchu pandemii Covid-19.

„Co teraz widzimy? Prokurator generalny zadzwonił do prokuratora generalnego. Prokurator generalny, który nie zajmuje się tym, co ma do czynienia. Wyniki MTK są sparaliżowane. W tym samym czasie masz prezydenta (w obliczu) ” powiedział kandydat na prezydenta z Partii Pracy w październikowych wyborach. Wszelkie skargi przeciwko niemu decyduje w tajemnicy przez 100 lat.”

W końcowym raporcie Międzynarodowego Trybunału Karnego, który analizował działania rządu w stosunku do Covid-19 przez sześć miesięcy w 2021 r., potwierdzono poważne anomalie, które doprowadziły do ​​ogłoszenia dziewięciu zarzutów przeciw skrajnie prawicowemu prezydentowi Jairowi Bolsonaro, w tym zarzutów zbrodnia przeciwko ludzkości.

Kiedy 11-osobowy Senat przedstawił swój dokument, pod koniec października Brazylia odnotowała ponad 600 000 zgonów i 22 miliony infekcji wirusem SARS-CoV-2. Obecnie odnotowała 683 tys. 622 zgonów i 34 mln 397 tys. 205 rannych.

Inne skargi zostały również złożone przeciwko trzem synom prezydenta, ministrom, byłym ministrom, przedstawicielom federalnym, lekarzom, biznesmenom i gubernatorowi Amazonas Wilsonowi Limie. ( Linia: prasa łacińska).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.