Radio Hawana Kuba | Minister Sprawiedliwości Brazylii został wezwany do wyjaśnienia sprawy mężczyzny, który został uduszony przez policję

Radio Hawana Kuba |  Minister Sprawiedliwości Brazylii został wezwany do wyjaśnienia sprawy mężczyzny, który został uduszony przez policję

Zdjęcie: Republika Komisji Europejskiej

BRASILIA, 1 czerwca (RHC) Komitet Praw Człowieka brazylijskiej Izby Reprezentantów zgodził się w środę wezwać ministra sprawiedliwości Andersona Torresa do wyjaśnienia śmierci mężczyzny, który uduszył się w radiowozie.

25 maja w stanie Sergipe (północny wschód) agenci Federalnej Policji Drogowej zamienili bagażnik samochodu w rodzaj „komory gazowej” i pozostawili Ginvaldo de Jesus dos Santos w więzieniu na dwie minuty po tym, jak gaz łzawiący wystrzelił bombę, kosztowało go życie.

Fakt ten został nagrany na żywo i wyemitowany w Internecie, co wywołało mocne pytania o zachowanie policji. Sojusznicza baza rządu próbowała wycofać żądania wezwania. Jednak sędzia odrzucił wniosek o odroczenie głosem 10 do 2.

W przypadku posła federalnego Felipe Franceschiniego nie jest zadaniem ministra udzielanie wyjaśnień w tej sprawie.

„Wszyscy wiedzą, że to było bardzo niefortunne wydarzenie, ale od ministra nie zależy, aby w pełni znać te fakty. Mamy dyrektora i cały zarząd w Federalnej Policji Drogowej”.

W związku z tym poseł Aleksander Fruta, autor jednego z wymagań, odrzucił koledze. Myślę, że wyjaśnienie faktów należy do ministra. „Biorąc pod uwagę wydarzenia, które miały miejsce, uważam, że to wezwanie jest konieczne” – podkreślił. Musimy zaakceptować, tak, bez ideologii, bez radykalizmu. Ustawodawca podkreślił: „Uważam, że w tej komisji powinien uczestniczyć Minister Sprawiedliwości”.

Torres musi również wyjaśnić w Izbie Reprezentantów niedawną operację policyjną w Vila Cruzeiro Favela w Rio de Janeiro, w której zginęło 25 osób. (Linia: prasa łacińska).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.