Radio Hawana Kuba | Nikaragua otrzymała 800 000 dawek szczepionek przeciwko Covid-19 z Chin

Radio Hawana Kuba |  Nikaragua otrzymała 800 000 dawek szczepionek przeciwko Covid-19 z Chin

Vacuna Sinopharm

Managua, 24 grudnia (RHC) Dziś Nikaragua otrzymała 800 000 dawek szczepionek Sinopharm wysłanych przez chiński rząd w celu kontynuowania kampanii szczepień przeciwko Covid-19, według szefowej Ministerstwa Zdrowia, Marthy Reyes.

Według urzędnika, nowa partia uzupełnia milion preparatów i strzykawek przekazanych przez kraj azjatycki, aby ujednolicić ogólną strategię powstrzymania transmisji wirusa SARS-CoV-2 w kraju Ameryki Środkowej.

Doradca Prezydenta ds. Inwestycji, Handlu i Współpracy Międzynarodowej, Laureano Ortega, podziękował Prezydentowi Państwa Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingowi za gest braterstwa, braterstwa i ludzkości na rzecz zdrowia mieszkańców Nikaragui.

Tenor i producent muzyczny zwrócili także uwagę na współpracę z Pekinem i perspektywy współpracy na rzecz projektów o wysokiej wartości ludzkiej oraz w interesie pokoju, bezpieczeństwa i stabilności na rzecz zintegrowanego rozwoju i wspólnego dobra.

Wcześniej, w niedzielę 12 grudnia, do Nikaragui dotarła pierwsza darowizna 200 000 dawek szczepionki Sinopharm przeciwko Covid-19, jedna z pierwszych inicjatyw po przywróceniu stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami.

Przedstawiciele Nikaragui i Chin podpisali w piątek 10 grudnia w portowym mieście Tianjin wspólne oświadczenie w sprawie przywrócenia stosunków dyplomatycznych na szczeblu ambasadorów i wzajemnego uznawania oraz odbyli spotkania związane ze współpracą, handlem i inwestycjami.

Umowa przewiduje rozwój przyjaznych stosunków między obydwoma krajami, opartych na zasadach poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej, nieagresji, nieingerencji jednego w sprawy wewnętrzne drugiego, równości, wzajemnych korzyści i pokojowego współistnienia . (fontanna:PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *