Radio Hawana Kuba Peru wkracza w ostatni etap wyborów prezydenckich między Castillo i Fujimori, które odbędą się w najbliższą niedzielę

Radio Hawana Kuba  Peru wkracza w ostatni etap wyborów prezydenckich między Castillo i Fujimori, które odbędą się w najbliższą niedzielę

Lima, 31 maja (RHC) Kampania wyborcza w wyborach prezydenckich w najbliższą niedzielę wejdzie dziś w ostatnią fazę w Peru, po długiej debacie telewizyjnej między kandydatami Pedro Castillo i Keiko Fujimori, którą wielu uznało za kluczową.

Kandydaci wyczerpią swoje wysiłki, aby wygrać konkurs, według prywatnych sondaży Castillo prowadzi z marginesem co najmniej dwóch punktów procentowych, co wąsko wskazuje na wynik.

We wczorajszej trzygodzinnej debacie na różne tematy, w których Fujimori i jego zwolennicy mieli nadzieję prześcignąć konkurencję, momenty debaty politycznej były najbardziej uderzające.

Pod tym względem największym winowajcą był Castillo, który bezpośrednio i surowo odniósł się do Fujimoriego o swoich problemach ze sprawiedliwością, gdyż prokurator zażądał skazania go na 30 lat więzienia.

Po wysłuchaniu jej rozmowy o walce z korupcją wiejska nauczycielka zapytała tych, którzy krzyczą przeciwko temu złu: “ Czy nie wydaje ci się, że mówienie o korupcji jest równoznaczne z Fujimori?

Dodał, że aby mówić o korupcji, trzeba mieć co najmniej „niewielką ilość autorytetu moralnego”, po czym wspomniał o środkach, jakie podjął przeciwko tej zbrodni i zapowiedział, że jego potencjalny rząd to zamiatuje ”i zamiata się po schodach od góry do Dolny.”

Castillo wskazał, że „aby mówić o korupcji, trzeba mieć moralność, aby rządzić, trzeba mieć moralność. Chciałbym, aby mój przeciwnik powiedział, kiedy zwróci miliony, które zabrał w kontekście korupcji”.

Jeśli chodzi o strony, które wszyscy uważają za słabość Fujimori ze względu na trwającą operację, odpowiedziała swoją taktyką, aby zapewnić, że Castillo jest zarządzany przez Vladimira Serona, przywódcę jej partii Patria Lieber, i argumentowała, że ​​nie zostało to udowodnione. Zostałby nielegalnie zapłodniony.

Fujimori tak bardzo nalegał na tę kwestię, że kandydat odpowiedział nawet: „Proponuję, abyście spróbowali przezwyciężyć swoją obsesję na punkcie Serona, tutaj kandydatem jest Pedro Castillo” ze spokojem, jaki utrzymywał przez cały mecz.

Na zakończenie sprawy kandydat powiedział: „Jest tu dwóch liderów, jeden z nich pochodzi z zawodu nauczyciela, wybrany przez nauczycieli i ludzie im oklaskują, a drugi jest szefem siatki przestępczej” i jest wybierany przez wielkich biznesmenów, którzy finansowali ich poprzednie kampanie.

Fujimori potwierdził, że dziś podpisze honorowe zobowiązanie do walki z korupcją i obrony demokracji przed prawicowym pisarzem Mario Vargasem Llosą i innymi, którzy będą pełnić rolę swego rodzaju poręczyciela.

Fujimori sam próbował popełnić samobójstwo i obwinił swojego przeciwnika o odrzucenie opinii publicznej, kiedy przybył w sobotę do centrum debaty, południowego miasta Arequipa, kiedy konwój samochodów, które go wspierały, został zrzucony z pomarańczami (Fujimori Lone) i kamieniami.

(PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *