Radio Hawana Kuba Peru wkracza w ostatni etap wyborów prezydenckich między Castillo i Fujimori, które odbędą się w najbliższą niedzielę

Radio Hawana Kuba  Peru wkracza w ostatni etap wyborów prezydenckich między Castillo i Fujimori, które odbędą się w najbliższą niedzielę

Lima, 31 maja (RHC) Kampania wyborcza w wyborach prezydenckich w najbliższą niedzielę wejdzie dziś w ostatnią fazę w Peru, po długiej debacie telewizyjnej między kandydatami Pedro Castillo i Keiko Fujimori, którą wielu uznało za kluczową.

Kandydaci wyczerpią swoje wysiłki, aby wygrać konkurs, według prywatnych sondaży Castillo prowadzi z marginesem co najmniej dwóch punktów procentowych, co wąsko wskazuje na wynik.

We wczorajszej trzygodzinnej debacie na różne tematy, w których Fujimori i jego zwolennicy mieli nadzieję prześcignąć konkurencję, momenty debaty politycznej były najbardziej uderzające.

Pod tym względem największym winowajcą był Castillo, który bezpośrednio i surowo odniósł się do Fujimoriego o swoich problemach ze sprawiedliwością, gdyż prokurator zażądał skazania go na 30 lat więzienia.

Po wysłuchaniu jej rozmowy o walce z korupcją wiejska nauczycielka zapytała tych, którzy krzyczą przeciwko temu złu: „ Czy nie wydaje ci się, że mówienie o korupcji jest równoznaczne z Fujimori?

Dodał, że aby mówić o korupcji, trzeba mieć co najmniej „niewielką ilość autorytetu moralnego”, po czym wspomniał o środkach, jakie podjął przeciwko tej zbrodni i zapowiedział, że jego potencjalny rząd to zamiatuje ”i zamiata się po schodach od góry do Dolny.”

Castillo wskazał, że „aby mówić o korupcji, trzeba mieć moralność, aby rządzić, trzeba mieć moralność. Chciałbym, aby mój przeciwnik powiedział, kiedy zwróci miliony, które zabrał w kontekście korupcji”.

Jeśli chodzi o strony, które wszyscy uważają za słabość Fujimori ze względu na trwającą operację, odpowiedziała swoją taktyką, aby zapewnić, że Castillo jest zarządzany przez Vladimira Serona, przywódcę jej partii Patria Lieber, i argumentowała, że ​​nie zostało to udowodnione. Zostałby nielegalnie zapłodniony.

Fujimori tak bardzo nalegał na tę kwestię, że kandydat odpowiedział nawet: „Proponuję, abyście spróbowali przezwyciężyć swoją obsesję na punkcie Serona, tutaj kandydatem jest Pedro Castillo” ze spokojem, jaki utrzymywał przez cały mecz.

Na zakończenie sprawy kandydat powiedział: „Jest tu dwóch liderów, jeden z nich pochodzi z zawodu nauczyciela, wybrany przez nauczycieli i ludzie im oklaskują, a drugi jest szefem siatki przestępczej” i jest wybierany przez wielkich biznesmenów, którzy finansowali ich poprzednie kampanie.

Fujimori potwierdził, że dziś podpisze honorowe zobowiązanie do walki z korupcją i obrony demokracji przed prawicowym pisarzem Mario Vargasem Llosą i innymi, którzy będą pełnić rolę swego rodzaju poręczyciela.

Fujimori sam próbował popełnić samobójstwo i obwinił swojego przeciwnika o odrzucenie opinii publicznej, kiedy przybył w sobotę do centrum debaty, południowego miasta Arequipa, kiedy konwój samochodów, które go wspierały, został zrzucony z pomarańczami (Fujimori Lone) i kamieniami.

(PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *