Radio Hawana Kuba | Rosyjski minister obrony popiera współpracę wojskową swojego kraju z Kubą, Wenezuelą i Nikaraguą

Radio Hawana Kuba |  Rosyjski minister obrony popiera współpracę wojskową swojego kraju z Kubą, Wenezuelą i Nikaraguą

Ministro Rosso de Devinza, Segoy Shoigu

MOSKWA, 23 czerwca (RHC) Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu potwierdził dziś, że jego kraj współpracuje na polu wojskowo-technicznym z Kubą, Nikaraguą i Wenezuelą, trzema krajami, którym grozi użycie siły.

Rosyjski tytuł mówił, że to skojarzenie jest historyczne. Ostrzegł na moskiewskiej konferencji bezpieczeństwa międzynarodowego, że „od lat kraje te borykają się z różnymi formami nacisku, a nawet groźbami użycia siły”.

W wydarzeniu, które zakończy się jutro, weźmie udział ponad 600 delegatów z ponad stu krajów i organizacji międzynarodowych, w tym przedstawiciele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Według agencji prasowej Shoigu podkreślił również postęp współpracy z Argentyną, Boliwią, Brazylią, Paragwajem, Peru i Urugwajem. Sputnik.

W przypadku Wenezueli, dzień wcześniej na konferencji prasowej w tej stolicy minister spraw zagranicznych swojego kraju Jorge Arreaza zwrócił uwagę na wzmocnienie relacji z Rosją w zakresie współpracy wojskowo-technicznej.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział prasie, że oba kraje kontynuują negocjacje w sprawie dostaw nowych partii broni do Caracas i podkreślił, że Moskwa jest gotowa do dalszej pomocy Wenezueli w poprawie jej zdolności obronnych.

„Nadal negocjujemy dostawy nowych partii broni w oparciu o potrzeby sił zbrojnych i sił bezpieczeństwa naszych wenezuelskich przyjaciół” – powiedział.

(PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *