Radio Hawana Kuba | Rządy Indii i Meksyku dążą do większej współpracy w medycynie tradycyjnej

Zdjęcie: Internet.

NEW DELHI, 30 marca (RHC) Minister Spraw Zagranicznych Meksyku, Marcelo Ebrard, odwiedził w środę Ayush, minister portów, żeglugi i dróg wodnych Sarbananda Sonwal w New Delhi, aby zacieśnić współpracę w dziedzinie medycyny tradycyjnej.

Minister spraw zagranicznych Meksyku przewodniczy delegacji, która omawiała różne aspekty współpracy w dziedzinie medycyny tradycyjnej i systemów ajuszowych (Ajurweda, Joga, Naturopatia, Unani, Siddha i Homeopatia) – podał portal informacji prasowej rządu.

Minister Ajusza Sarbananda Sonwal podkreślił wieloletnią przyjaźń i ciepłe relacje między Indiami i Meksykiem oraz stwierdził, że oba kraje mają podobieństwa w warunkach geoklimatycznych, bioróżnorodności, fizjonomii i wartościach ludzi, kultury i rodziny.

Dziś Ajurweda, czyli alternatywny system medycyny tradycyjnej z Indii, jest rozpoznawana w ponad 30 krajach na całym świecie, a jej akceptacja szybko rośnie.

Nagłówek głosił, że indyjskie produkty ajurwedy są eksportowane do ponad 100 krajów na całym świecie.

Niedawno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i indyjskie Ministerstwo Ajusz podpisały w Genewie porozumienie o utworzeniu Światowego Centrum Medycyny Tradycyjnej WHO w Jamnagar w indyjskim stanie Gujarat, które będzie promować badania i rozwój w dziedzinie medycyny tradycyjnej .

Sonwal powiedział, że podczas pandemii COVID-19 Indie wykonały pracę w celu złagodzenia chorób zakaźnych, interweniując na dużą skalę na rzecz Ajurwedy i innych systemów Ayush.

Powiedział, że przeprowadzono ponad 140 badań naukowych, w tym wieloośrodkowe badania kliniczne, a leki takie jak Ayush 64 są szeroko stosowane w leczeniu COVID-19. (Źródło: prasa łacińska).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.