Radio Hawana Kuba | Słynny teoretyk komunikacji Martin Barbero umiera w Kolumbii

Radio Hawana Kuba |  Słynny teoretyk komunikacji Martin Barbero umiera w Kolumbii

prasa łacińska

BOGOTA, 13 czerwca (Prince Latina) Słynny filozof, biolog i wielki teoretyk komunikacji urodzony w Hiszpanii i mieszkający w Kolumbii, Jesus Martin Barbero, zmarł w wieku 83 lat w wyniku komplikacji związanych z wirusem Covid-19.

Jesus Martin Barbero poświęcił dużą część swojego życia na badanie teorii komunikacji, dziedziny wiedzy, w której pozostawił ogromną spuściznę.

Urodził się w Hiszpanii, ale od 1963 osiadł w Cali, gdzie założył Wydział Komunikacji Społecznej na Universidad del Valle.

Wśród jego godnych uwagi prac są From Media to Mediations, które zostały opublikowane w 1987 roku, ale zebrały dużą liczbę głównych tytułów komunikacji, takich jak Dyskurs i władza, Mapy nocne i Pre-teksty: Rozmowy o komunikacji i jej kontekstach oraz Komunikacja masowa.

Doktor filozofii, studiował antropologię i semiologię, był ekspertem w dziedzinie kultury i mediów i stworzył w Ameryce Łacińskiej ważną syntezę teoretyczną na temat postmodernizmu.

Wykładał w Kolumbii i Meksyku, był profesorem wizytującym na uniwersytetach Complutense w Madrycie, Autonomie de Barcelona, ​​Stanford, Libre de Berlin, Kings College London, Portoryko, Buenos Aires, São Paulo, Limie i innych W 1975 roku założył Szkołę Komunikacji Społecznej w Del University Valley.

Wniósł także swój wkład poprzez swoje studia, refleksje i artykuły do ​​kubańskich mediów.

Jego analiza kultury jako mediów, studium globalizacji z biologii, stosunek mediów do ich odbiorców, a zwłaszcza sposoby ich interpretacji, które studiował specjalnie dla stanu telewizyjnych oper mydlanych w Ameryce Łacińskiej, to tylko niektóre z nich. ich wkładów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *