Radio Hawana Kuba | Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do organów ds. zdrowia w Europie o podjęcie działań w celu przeciwdziałania falom upałów

Radio Hawana Kuba |  Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do organów ds. zdrowia w Europie o podjęcie działań w celu przeciwdziałania falom upałów

Zdjęcie: obwód.

GENEWA, 19 maja (RHC) – Światowa Organizacja Zdrowia – Światowa Organizacja Zdrowia – zwróciła się w czwartek do władz ds. zdrowia w Europie o podjęcie działań w celu uniknięcia niepożądanych skutków nadchodzących fal upałów.

W oświadczeniu międzynarodowa organizacja wskazała, że ​​w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat blisko 150 tys. osób z tzw. starego kontynentu straciło życie w wyniku wzrostu temperatury.

Taka pogoda może szkodzić zdrowiu osób starszych, niemowląt, osób pracujących na świeżym powietrzu oraz osób z chorobami przewlekłymi.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że ​​„ciepło może powodować zmęczenie lub udar cieplny i zaostrzać istniejące choroby, takie jak choroby układu krążenia, układu oddechowego i nerek, a także problemy ze zdrowiem psychicznym”.

Eksperci radzą „unikać wychodzenia z domu i wykonywania forsownych czynności w upalne dni, przebywania w cieniu, nie pozostawiania dzieci ani zwierząt w zaparkowanych samochodach oraz, jeśli to konieczne, spędzania dwóch lub trzech godzin dziennie w dobrze wentylowanym miejscu”.

Postawili również na noszenie lekkich i luźnych ubrań, kąpanie się w chłodnej wodzie, regularne picie wody oraz unikanie alkoholu i kofeiny.

W obliczu nadchodzących fal upałów Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła wdrożenie planów działania, które „obejmują systemy wczesnego ostrzegania i reagowania w środowiskach miejskich i pozamiejskich”. (źródło: prasa łacińska).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *