Radio Hawana Kuba | Wietnam prognozuje siedem gigawatów mocy morskich elektrowni wiatrowych do 2030 r

Radio Hawana Kuba |  Wietnam prognozuje siedem gigawatów mocy morskich elektrowni wiatrowych do 2030 r

Zdjęcie: REVE

HANOI, 23 lipca (RHC) – Wietnam planuje rozwinąć około siedmiu gigawatów mocy morskich elektrowni wiatrowych do 2030 r. i 54 gigawatów do 2045 r., zgodnie z dzisiejszymi prognozami, powiedział Serpa Garvinpa, dyrektor Southeast Asia Energy Conversion Fund.

Aby osiągnąć ten cel, kraj musi przeprowadzić badania na obszarach morskich w celu zidentyfikowania potencjalnych lokalizacji dla rozwoju tego typu mocy, według uznania Wykonawczego podczas przemawiania w wirtualnych konsultacjach na ten temat organizowanych w Hanoi twarzą w twarz. -Twarz

Garvenpa zaapelował o zainteresowanie przyznaniem licencji zainteresowanym jednostkom, aby móc prowadzić badania na odpowiednim obszarze morskim, w celu wsparcia rządu wietnamskiego w podejmowaniu decyzji dotyczących odpowiednich obszarów pod rozwój morskiej energetyki wiatrowej.

Ze swojej strony przedstawiciel duńskiego konsorcjum T&T and Ørsted, Sebastian Hald Poll, przekonywał, że branża nie będzie w stanie się rozwijać, jeśli inwestorzy nie otrzymają licencji badawczej.

Powiedział, że konieczne jest zapewnienie efektywnego wykorzystania morskich zasobów wiatrowych w Wietnamie poprzez zastosowanie kryteriów wstępnej kwalifikacji po zatwierdzeniu i przyznaniu zagranicznych certyfikatów pozwolenia na badania.

Wiceprezes Generalnej Administracji Mórz i Wysp Wietnamu powiedział, że Wietnam uważa rozwój morskiej energetyki wiatrowej za jeden z ważnych kroków w przejściu z energii kopalnej na zieloną i czystą energię, aby wypełnić zobowiązania podjęte na COP26. Trung Duc Tri.

Agencja informacyjna „VNA” cytowała dyrektora, że ​​wciąż jest wiele trudności i przeszkód w procesie oceny propozycji pomiarów wiatru oraz badań geologicznych i topograficznych na morzu.

Ponadto zaznaczył, że państwo nie ma przepisów dotyczących przekazywania organom administracji rządowej danych ankietowych dla projektów wiatrowych na morzu. (Linia: prasa łacińska).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.