Rammstein: Till Lindemann jest oskarżony o napaść seksualną na kilka młodych kobiet

Rammstein: Till Lindemann jest oskarżony o napaść seksualną na kilka młodych kobiet

Til Lindemann, wokalista zespołu Rammstein, występuje na scenie w HDI-Arena w Hanowerze, w północnych Niemczech, podczas koncertu zespołu „Europastadion Tour”, 2 lipca 2019 r.

Zdjęcie: AFP – CHRISTOPHE GATEAU

W trakcie europejskiej trasy koncertowej wokalista Rammstein, jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie, został oskarżony o bycie w centrum systemu mającego na celu wykorzystywanie seksualne młodych fanek po koncertach. Oskarżenia postawione w ostatnich dniach przez kilka kobiet w niemieckiej prasie są na tyle poważne, że rząd zwrócił się do organizatorów partii o ochronę społeczeństwa.

Skierowany do niemieckojęzycznej grupy, która sprzedaje najwięcej albumów na świecie, ten sceptycyzm może, jak można się spodziewać, oznaczać „koniec show” dla grupy sulfur metal. Sueddeutsche Zeitungjednej z gazet, która dała miejsce na skargi.

Sprawa rozpoczęła się pod koniec maja od zeznań 24-letniej Irlandki, która oskarżyła wokalistę zespołu i autora tekstów, Tilla Lindemanna, o odurzenie i napaść seksualną po koncercie na Litwie w tym samym miesiącu. To świadectwo uwolniło głos innych młodych kobiet, które opisały niemal ten sam scenariusz.

Zapraszamy do lektury: Billy Corgan i ewolucja muzyki: „Sztuczna inteligencja zmieni wszystko”

Grupy były umieszczane w pierwszych rzędach koncertów i fotografowane lub fotografowane, aby Lindemann mógł się zdecydować, zanim zostanie zaproszony na prywatne koncerty. Niektórzy zostali odurzeni narkotykami, zanim 60-letni piosenkarz go zaatakował. Grupa stanowczo zaprzecza oskarżeniom, ale twierdzi, że traktuje je „bardzo poważnie”.

„Ważne jest dla nas, aby (fani) czuli się komfortowo i bezpiecznie na naszych koncertach, zarówno przed, jak i za kulisami” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie. Tygodnik Die Welt poinformował we wtorek, że rosyjska asystentka Alina Makeeva, która podobno sugerowała dziewczynom dołączenie do grupy za kulisami, została usunięta z otoczenia gangu.

Fajerwerki i prowokacje

Kayla Sche, 21-letnia Niemka, opowiadała w około 30-minutowym filmie, że Makeeva podeszła do niej i jej przyjaciółki na koncercie w 2022 roku i zaprosiła ich na „after party”. Zabrano ją do pokoju, w którym spotkali dziesiątki młodych mężczyzn, i namówiono ją do picia alkoholu po tym, jak ochroniarze skonfiskowali telefony komórkowe.

Zalecamy przeczytanie: Przyciąganie i szczęście Astrud Gilberto

„Nagle zdałam sobie sprawę, że jestem tam jako obiekt seksualny i wpadłam w panikę!”, mówi młoda kobieta, która w końcu mogła opuścić miejsce zdarzenia. W obliczu tych oskarżeń rząd niemiecki zażądał środków ochronnych dla żeńskiej populacji w stosunku do Rammstein.

„Młode kobiety muszą być lepiej chronione przed atakami” – zadeklarowała niemiecka minister rodziny Lisa Baus, która proponuje utworzenie stref ochronnych dla kobiet na koncertach, a także zespołów, które mogłyby interweniować w przypadku napaści na tle seksualnym.

Środki ochrony powinny zostać omówione „szybko i konkretnie”, mówi Pauss, dla którego „korzystna byłaby poważna dyskusja na temat odpowiedzialności artystów i regulatorów w stosunku do ich fanów”.

Możesz być zainteresowany: Co się stało z pomnikiem Carlosa Vivesa w Valledupar? To jest znane

Na Stadionie Olimpijskim w Monachium zaplanowano w tym tygodniu cztery koncerty. Obszar bezpośrednio przed sceną („Zero Row”) – gdzie piosenkarka mogła zobaczyć młode kobiety – zostałby wyeliminowany. Grupa, założona w 1994 roku przez muzyków z byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej, w najbliższych tygodniach wystąpi we Francji, Włoszech, Szwajcarii, Szwecji, Belgii, Holandii, Polsce i Austrii.

The Rammsteins – których nazwa nawiązuje do katastrofy lotniczej w amerykańskiej bazie w mieście o tej samej nazwie w 1988 roku – to najpopularniejsza niemieckojęzyczna grupa na świecie. Zasłynął z efektownych występów scenicznych mocno wzmacnianych pirotechniką oraz zamiłowania do prowokacji, co przysporzyło mu oskarżeń o bliskość z ideologią nazistowską, którą muzycy stanowczo odrzucali.

Przeczytaj więcej ze świata rozrywki 📀🎞️🎤.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *