Range Rover Cabrio, który uwiódł królów i tajnych agentów

Range Rover Cabrio, który uwiódł królów i tajnych agentów

Od chwili premiery w 1970 r. jako pierwszy Range Rover Stał się punktem odniesienia i obiektem pożądania dostępnym dla nielicznych. Nic dziwnego, że interesują się nim królowie, milionerzy i najbardziej ciekawscy ludzie z całego świata.. Obecnie, kilka pokoleń później, częstym zjawiskiem jest oglądanie w filmach „złych facetów” prowadzących imponujące czarne Range Rovery. Jednak niektórym z tych właścicieli posiadanie „normalnego” Range Rovera nie wystarczyło i dlatego pojawił się producent samochodów, który wiedział, jak postrzegać biznes już wkrótce po wprowadzeniu samochodu na rynek.

com.pinterest

Klasyczny Hallera|Samochód i kierowca

Specjaliści z Wooda i Becketta Od lat przeprowadzali luksusowe konwersje Mini, w tym piękny kabriolet, kiedy pierwsza seria pojawiła się na rynku. Niedługo potem przygotowali luksusową konwersję najbardziej pożądanego luksusowego SUV-a w postaci kabrioletu. Król Juan Carlos I miał jeden z tych kabrioletów firmy Wood & Picket i nawet James Bond jeździł takim w „Ośmiorniczce”. Jednostka pokazana na zdjęciach pochodzi z 1976 roku, zaledwie trzy lata po pojawieniu się na rynku serii trzydrzwiowej i przeniesieniu bezpośrednio z fabryki Wood & Pickett w Birmingham w Wielkiej Brytanii do Polski, gdzie mieszka jej właściciel.

Range Rover Cabrio Wood i Pickett 1976com.pinterest

Klasyczny Hallera|Samochód i kierowca

Został odrestaurowany i posadzony

Urządzenie to jest jednym z egzemplarzy „Goodwood” firmy Wood & Picket i niewiele wiadomo o jego początkach w Polsce. Nieco ponad osiem lat temu Range przyjechał z Polski do Niemiec, aby go całkowicie odrestaurować, co trwało tak długo. Po rozkręceniu go do ostatniej śrubki konieczne było uzyskanie asortymentu pięciodrzwiowego do wykorzystania jako dawca, Stan niektórych oryginalnych fragmentów był opłakany i wymagał przeszczepu organów.

Range Rover Cabrio Wood i Pickett 1976com.pinterest

Klasyczny Hallera|Samochód i kierowca

Zachowano jednak istotę pierwotnego preparatu Wprowadzono pewne zmiany, które nie są zgodne z modelem z 1976 roku. Miękki beżowy kolor to kolor Vineland Sedge firmy Rolls-Royce, nadający mu charakter inspirowany pustynią, a Felgi aluminiowe w tym samym kolorze pochodzą od marki Vogue, która pojawiła się na rynku w 1984 roku. Blat musiał zostać całkowicie przeprojektowany w tym samym beżowym kolorze co korpus i nadal obsługiwany jest za pomocą przełącznika. Całe wnętrze ze skóry biscotti nawiązuje do pustynnej inspiracji, a oryginalne drewno deski rozdzielczej i konsoli zostało wykonane ręcznie.

Range Rover Cabrio Wood i Pickett 1976com.pinterest

Klasyczny Hallera|Samochód i kierowca

Oryginalny silnik V8 również został odrestaurowany i zapewnia imponującą moc 180 koni mechanicznych… jak na tamte czasy. Specjalna ekipa dźwiękowa poprosiła o zamontowanie dodatkowego akumulatora wyłącznie w tym celu. Od czasu kompleksowej renowacji przejechał zaledwie 1200 km, można więc śmiało powiedzieć, że 47 lat po opuszczeniu fabryki Land Rovera wygląda jak nowy. Jest na sprzedaż w Klasyczny Hallera Znajduje się w Ahrensburgu na obrzeżach Hamburga w Niemczech, a jego cena wynosi 189 tysięcy euro.

Strzał w głowę Pedro Berrio

Od ponad 30 lat poświęcony dziennikarstwu motoryzacyjnemu i stylowi życia, który zawsze towarzyszy samochodom, najpierw jako dyrektor trzech publikacji, a obecnie jako współpracownik. Choć starają się nam wmówić, że samochody to proste środki transportu, dla mnie są to prawdziwe dzieła sztuki wywołujące emocje i pierwszy nowoczesny artefakt, który zapewnił większości ludzkości prawdziwą formę wolności i wiedzy o innych. światach, na długo przed pojawieniem się Internetu.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *