RBD i menedżer Live Nation omawiają trasy z muzyką latynoską na SXSW – Billboard

RBD i menedżer Live Nation omawiają trasy z muzyką latynoską na SXSW – Billboard

Trasy koncertowe artystów latynoskich osiągnęły w ubiegłym roku nowe wyżyny.

Bad Bunny zakończył 2022 rok z bezprecedensowym dochodem w wysokości 435 milionów dolarów dzięki Najnowsza światowa trasa koncertowa I Najważniejsza trasa koncertowa na świecie. Rosalía przeskoczyła z klubów na areny, stając się globalną siłą koncertową dzięki światowej trasie Motomami Tour.

I nie tylko obecni twórcy hitów czerpią korzyści z tego trendu. Podobnie jak tradycyjni artyści, tacy jak Los Boques, którzy w 2021 roku wyruszyli w historyczną trasę koncertową po stadionie, by ponownie spotkać się ze swoimi fanami. Oraz nowicjusz Ved, który wyprzedał wszystkie bilety na swoją pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych w zaledwie 24 godziny.

Eksploruje

Eksploruje

Oglądaj najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Oglądaj najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Teraz nadchodząca trasa RBD Soy Rebelde ma szansę stać się jedną z największych tras roku. Pierwsza od 15 lat trasa meksykańskiej grupy pop, wyprodukowana przez Live Nation i managera zespołu Williama Rosesa (jest także prezesem T6H Entertainment), sprzedał już ponad 1,5 miliona biletów i wyprzeda stadiony i areny na całym świecie.

Temat wpływu latynoskich artystów na światowe trasy koncertowe zajął w tym roku centralne miejsce na SXSW podczas dyskusji panelowej, którą moderował Griselda FloresStarszy redaktor ds Łaciński billboard. W godzinnej rozmowie z Rosasem W Hansa SchaeferaStarszy wiceprezes Live Nation ds. globalnych tras koncertowych omówił, w jaki sposób latynoscy artyści wciąż docierają do nowych rynków i nowych odbiorców.

Oto pięć notatek z konferencji:

Rośnie liczba tras koncertowych zarówno uznanych artystów, jak i nowicjuszy

Shafer: „Dla mnie to jest [crecimiento] Trwa to już 15 lat. Angielskie stacje radiowe nadają teraz muzykę w języku hiszpańskim. Możliwość dostępu do muzyki zlokalizowanej w całym kraju lub na całym świecie. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do tego wzrostu. To ekscytujący czas”.

róże: „Chociaż telewizja bardzo się zmieniła, jest też wartość, którą możemy jej przypisać. Seriale z artystami latynoskimi, takimi jak RBD, oglądali osoby niemówiące po hiszpańsku. Trendem stało się nauczenie się mówić po hiszpańsku, aby zrozumieć program i otworzyło wiele możliwości dla muzyki latynoskiej w ogóle, powszechnej w krajach takich jak Brazylia czy Europa Wschodnia. Istnieje wiele różnych zmiennych, ale to zdecydowanie jedna z nich.

To duże trasy, a nie wielkie „łacińskie” trasy

Shafer: „Jeśli zobaczysz trasy i wyniki, jakie dają, z pewnością możesz to podzielić między nimi, na przykład„ To jest pierwsza trasa latynoska ”. Ale kiedy spojrzysz na 10 najlepszych [de todas las giras], oni są tam. Występują na całym świecie, w Ameryce Północnej; Pokonali wielu artystów z Ameryki Południowej, obszaru, który zarabia dużo pieniędzy. Kiedy mówisz o znaczeniu światowych tras koncertowych dla wszystkich artystów, duża ich część odbywa się w krajach hiszpańskojęzycznych. Teraz możemy przechwycić dane. Dają nam szacunek i prestiż tego, jak ważne są te rynki, jaką mamy siłę nabywczą i wpływ latynoskich artystów.

róże: „Mamy na przykład Meksyk, Brazylię i Kolumbię, gdzie są wspaniali międzynarodowi artyści, tacy jak Coldplay, którzy pobili rekordy stadionowe w Ameryce Łacińskiej. RBD pojawił się i pobił je wszystkie. W Kolumbii RBD wypełnia cztery stadiony z rzędu i wszystkie bilety są wyprzedane. Żaden inny artysta na świecie tego nie zrobił. To. Latynoscy artyści są w stanie generować ogromne liczby.

Trasa koncertowa RBD Reunion: Idź na całość lub nie idź na całość

róże: „To było jedno z tych spotkań, które po prostu musiały się wydarzyć w pewnym momencie. To złożona struktura, ponieważ jest wokół niej tak wiele elementów: twoje kariery solowe, twoje niezależne prace. Hans i ja zawsze mieliśmy wizję, że to się uda, kiedy nadejdzie właściwy czas. Ponieważ wierzymy w skalę. Pierwszą strategią było pójście na całość. Jeśli idziesz na mały stadion, masz wrażenie, że to mała trasa, ale jeśli masz partnera takiego jak Hans, który wierzy w to, reklamujemy stadiony i ludzie rozumieją, że to będzie duża trasa. Wielu promotorów boi się to zrobić, ale masz tylko jedną szansę, żeby zrobić pierwsze wrażenie na tym biznesie. Ponieważ to tak duży ruch kulturalny, musieliśmy to zrobić w ten sposób: zwiększając szum i emocje”.

Czas na nostalgiczne wycieczki

róże: „To ruch kulturowy, RBD jest większy niż ich muzyka. To część dorastania z tym i [en términos de] Przyjaźń, to wspaniałe spotkanie. Wszyscy ci ludzie spotkają się po 15 latach, niektórzy nie widzieli się od lat, a RBD jest łącznikiem. Przywołuje niesamowite wspomnienia z dzieciństwa lub młodości. I to cię uszczęśliwia. Podobną historię ma rodzina Bukesów. Ludzie dorastali z jego muzyką, a to było wszystko, co wtedy słychać było w Meksyku. Sprowadzenie ich z powrotem rozpala te uczucia. Hans i ja pracowaliśmy nad trasą Versus 2016 z Alejandrą Guzman i Glorią Trevi, graliśmy z nostalgią. To był ogromny sukces”.

Obiecujące rynki dla artystów latynoskich

Shafer: Widzieliśmy, że Europa zmieniła się pod względem zdolności do wyjścia z tradycyjnego rynku. Hiszpania jest punktem wyjścia wielu z tych artystów. Coraz częściej Wielka Brytania, Francja i Włochy. Więcej rzeczy można było zobaczyć w Polsce, zagraliśmy też koncerty w Tel Awiwie. To najpiękniejszy moment dla latynoskiego artysty. Muzycznie i koncertowo można zajść daleko, a jeśli masz odpowiedni sprzęt, możesz zbudować prawdziwą karierę wykraczającą poza tradycyjne rynki. Jestem też podekscytowany Australią i Japonią, właściwie tymi krańcami świata, do których nie docieramy [y donde] Wiem, że jest rynek”.

Możesz wysłuchać całej rozmowy, w języku angielskim, Tutaj.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *