Realne dochody gospodarstw domowych w krajach OECD wzrosły na początku roku Grupo Milenio

Realne dochody gospodarstw domowych w krajach OECD wzrosły na początku roku Grupo Milenio

On realne dochody rodzin w Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o 0,9 proc. w pierwszym kwartale 2023 r., czyli Wzrost PKB przekroczył 0,3 proc per capita w tym samym okresie dla krajów regionu, podała organizacja.

Jednakże Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) Ostrożnie w oświadczeniu, że Wzrost ma mieszane skutkiBiorąc pod uwagę, że spośród 21 krajów, dla których dostępne są dane (z łącznej liczby 38 członków), wskaźnik wzrósł w jedenastu, a nawet spadł w dziesięciu.

Ten wskaźnik Mierzy dochód do dyspozycji rodzin Po odliczeniu podatków i składek i dodaniu pomocy społecznej.

Hiszpania odnotowała wzrost o 1,28 procwyraźnie wyższy od wzrostu PKB o 0,22% w I kwartale br.

Wśród krajów G7 indeks wzrósł o ok Włochy (3,3 proc.) k Zjednoczone państwo (1,7 proc.), ale spadł w r Kanada (-3,3 proc.), Niemcy (-1 proc.), Zjednoczone Królestwo (-0,8 procent) i Francja (-0,5 proc.), podczas gdy L Japonia Nie ma danych. Średni wzrost wyniósł 0,9 procent, tyle samo co wzrost w całej organizacji.

Przyczyną włoskiego wzrostu jest głównie spadek Ceny energiichwila W Stanach Zjednoczonych wynikało to z niższych obciążeń podatkowych Po podwyżce w 2022 r.

Inne kraje należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju również odnotowały znaczące wzrosty, m.in Dania (4,3 proc.), Belgia (4,1 proc.), Polska (3,9 proc.) lub Holandia (2,6 proc.).

Srgs

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *