Realne propozycje gospodarcze dla ruchu związkowego w Urugwaju

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

MONTEVIDEO, 4 maja (Prensa Latina) Urugwajski senator ekonomiczny z Broad Frontu, Daniel Olsker, opisał dziś trudne i realne propozycje ruchu związkowego, by przeciwdziałać inflacji i utracie siły nabywczej w kraju.

Marcelo Abdallah, prezes Pit-Cnt Center, wprowadził je 1 maja i będą tematem rozmowy z prezydentem kraju, Luisem Lacalle Poe, tego dnia.

Oleker rozważał pozytywną diagnozę akademickiej organizacji pracowników ze wzrostem PKB na poziomie 3,8 rocznie i istnieniem warunków do tego, aby zaistniał rozkład korzystny dla większości.

Dla kontrastu, realna mediana pensji była o 4,4 poniżej poziomu sprzed pandemii, tak samo jak w przypadku nowych miejsc pracy, i 37 procent równoważyła nisko opłacanych i tymczasowych pracowników Solidarności.

W tym sensie podkreślił, że w 2020 roku w cykl ubóstwa wpadło ok. 100 tys. obywateli, a od tego czasu liczba ta spadła do 66 tys., z czego jedna trzecia ma mniej niż 18 lat.

Zwrócił uwagę, że oprócz obniżenia wynagrodzeń i emerytur nastąpił spadek wydatków socjalnych, zwłaszcza w obszarze edukacji i mieszkalnictwa, a jednocześnie spadek inwestycji publicznych, co ma negatywny wpływ na zatrudnienie.

Zdaniem ustawodawcy Amplio Front, przemówienie z 1 maja pokazuje wyraźny kontrast między krajem rozwijającym się a biedną większością, więc sensowne jest potraktowanie we wnioskach odzyskania wynagrodzeń i tworzenia miejsc pracy.

W tej samej perspektywie stawia rozwój małych i średnich przedsiębiorstw oraz wsparcie sektorów o niskich dochodach poprzez zwiększenie zasiłków rodzinnych i urugwajskiej karty socjalnej.

Jeśli chodzi o finansowanie, Pit-Cnt sugeruje omówienie tymczasowych korekt podatkowych w sektorach, które odnotowały znaczną poprawę w ciągu tych dwóch lat, czyli tych firm eksportowych, które odniosły największe korzyści.

M/H

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.