Ręce Ochoa ratują Meksyk przeciwko Polsce w Pucharze Świata

W ostatnich tygodniach Guillermo Ochoa spędził trochę czasu na studiowaniu nagrań wideo z rzutów karnych Roberta Lewandowskiego. Wykonał dobrą robotę i we wtorek został nagrodzony.

Meksykański bramkarz zablokował w drugiej połowie 11-krokowy strzał polskiego napastnika, a Meksyk uratował remis 0:0 z Polską w meczu obu drużyn na mundialu w Katarze.

W swoim piątym występie w Pucharze Świata zablokował strzał gwiazdy Barcelony w 56. minucie, zdobywając cenny punkt dla Treya, który w swoim pierwszym występie w Pucharze Świata nie przegrał od 1994 roku w Stanach Zjednoczonych.

„To coś, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie, może cały miesiąc” – powiedział Ochoa. „Kiedy oglądasz filmy Lewandowskiego, widzisz 15 lub 20 strzałów, ale nigdy nie wiesz, w którą stronę pójdzie”.

Ochoa (37 l.) osiągnął cel i dodał do legendy, którą zaczął budować w Brazylii w 2014 roku, gdzie był światową gwiazdą, obronił sześć strzałów – wszystkie legendarne – przeciwko gospodarzom, w tym jeden przeciwko Neymarowi, który zdobył oszałamiającą bramkę. Rzucić.

Ten występ osiem lat temu pomógł Ochoa wkroczyć do europejskiej piłki nożnej, chociaż zawsze robił to w drugoligowych drużynach, takich jak Ajaccio we Francji czy Standard Liège w Belgii. W Hiszpanii grał w FC Málaga, ale był rezerwowym i ostatecznie wrócił do swojego kraju z Club América, klubem, w którym zadebiutował i zanim skończył dwadzieścia lat, został mistrzem.

Kiedy Ochoa pochylił się na lewy bok, aby obronić piłkę, kibice na stadionie nr 974 – w większości Meksykanie – oszalały i ogłuszająco krzyczały, dopingując bramkarza.

„(Do fanów) przesłanie jest takie, abyśmy nadal nas wspierali. „Chcę wam podziękować, wiemy, jak szalejecie w drużynie narodowej. Dzisiaj wyglądało to, jakbyśmy grali u siebie” – powiedział Ochoa. „Droga do przodu w turnieju jest zdobycie punktów.”

Nie licząc rzutów karnych, Ochoa został pierwszym meksykańskim bramkarzem, który od 1966 roku zatrzymał strzał z jedenastu kroków na mundialu.

„Kiedy potrzebujemy «notatki», zawsze się pojawia, czy to w reprezentacji narodowej, czy w Ameryce. Jesteśmy mu wdzięczni” – powiedział obrońca Jorge Sanchez. „Był bohaterem. Gdyby nie obronił rzutu karnego, mielibyśmy straciliśmy bramkę i być może teraz nie bylibyśmy spokojni.

Lewandowski, lat 34, król strzelców wszechczasów reprezentacji Polski, jak dotąd nie potrafił zdobyć gola na mundialu.

„Szkoda, że ​​nie udało nam się strzelić gola. Mecz był wyrównany i obydwaj nie mieli zbyt wielu okazji” – powiedział trener Czesław Mechniewicz.

Meksyk nie zawiódł w swoim pierwszym występie w Pucharze Świata od 1994 roku w Stanach Zjednoczonych, kiedy przegrał 1:0 z Norwegią.

Od tego czasu El Tre konsekwentnie zakwalifikował się do 1/8 finału każdego finału Pucharu Świata, co udało się osiągnąć tylko Brazylii.

W przeciwieństwie do Brazylijczyków, którzy wygrali turnieje w 1994 i 2002 roku, Meksykanie nie przekroczyli 1/8 finału, co stanowiło ich historyczny pułap dotarcia do ćwierćfinału, kiedy byli gospodarzami edycji w latach 1970 i 1986.

Meksyk objął prowadzenie w meczu ze względu na niedbałość Polaków, którzy cofnęli się i uciekali do kontrataków, ale zespół argentyńskiego trenera Martino ledwo oddał celny strzał na bramkę, a był to strzał z prawego skrzydła Jorge Sancheza w 44. minucie.

Polska, której zabrakło niewiele, objęła prowadzenie w 56. minucie, kiedy Hector Moreno powalił Lewandowskiego w polu karnym i zdobył rzut karny potwierdzony przez VAR.

Napastnik Barcelony spokojnie zaatakował lewą stronę Ochoa, który zablokował go na leżąco.

Meksykańscy kibice, którzy stanowili większość na trybunach stadionu 974, obudzili się na dźwięk piłki i zaczęli skandować: „Tak, możemy, tak, możemy”.

Meksykanie zareagowali na boisku i w 63. minucie zapukali do drzwi po strzale Luisa Chaveza, który minimalnie zablokował bramkarz Wojciech Szczęsny.

Następnie Martino wysłał na boisko Raula Jimeneza, który chciał wykorzystać dośrodkowanie ze skrzydeł. Wynik 0:0 pozostał jednak niezmieniony.

„To słodko-gorzki wynik, ponieważ proponowaliśmy grę w piłkę nożną, ale jesteśmy spokojni ze względu na bieg wydarzeń i teraz musimy to jeszcze dodać, niezależnie od tego, jak będzie wyglądał następny mecz” – powiedział meksykański pomocnik Carlos Rodriguez.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *