Recenzja: W imię ziemi

Recenzja: W imię ziemi

– Nowy film, wyreżyserowany przez nominowanego do polskiego Oscara DK i Hugh Welshmana, zawiera oszałamiającą wizualnie animację opowiadającą o młodej kobiecie, o której losie decydują inni.

Kamila Orzodowska i Cesare Łukaszevic W imię ziemi

W imię ziemi [+lee también:
tráiler
ficha de la película
]
, Który miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, jest drugim filmem fabularnym w reżyserii D. K. Welshman (zanim Dorota Kopila) I Hugh WelshmanaDuet reżyserów odpowiedzialnych za film animowany Kochany Vincent [+lee también:
crítica
tráiler
entrevista: Dorota Kobiela
ficha de la película
]
, nominowana do Oscara w 2018 roku i skupiająca się na życiu malarza Vincenta van Gogha. Nowa propozycja rodziny Walijczyków, która została polską nominacją do nadchodzących Oscarów i która w swoim kraju ukaże się 13 października nakładem Next Film, powstała na podstawie powieści autora pod tym samym tytułem. Władysław Rajmont, który zdobył Nagrodę Nobla. Książka była prawdziwym koszmarem dla wszystkich polskich uczniów, którzy zmuszeni byli ją przeczytać w szkole średniej, w tym także dla tego dziennikarza, głównie ze względu na zawarte w niej długie, obszerne wiersze o wiejskiej przyrodzie. Jednak w filmowej adaptacji jest zupełnie odwrotnie: obrazy polskich pól, jezior i sadów końca XIX wieku są niezwykle uwodzicielskie. Po raz kolejny twórcy filmu nakręcili wszystkie sceny w prawdziwych lokalizacjach i z udziałem profesjonalnych aktorów, a następnie zlecili ręczne wykonanie wszystkich ujęć artystom z Polski, Litwy, Serbii i Ukrainy. Jego prace inspirowane są współczesnymi malarzami Raymonda, m.in Józef Chełmonski, Leona Wiczołkowskiego I Ferdynand Ruszczyk.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje reklamowe)

Fabuła toczy się od jesieni do lata i przedstawia życie mieszkańców małego miasteczka, w którym Jagna (Kamila OrdzdowskaMłoda lokalna piękność zmuszona przez matkę (Ewę Kasprzyk(Poślubić mężczyznę znacznie starszego od niej, bogatego wdowca Borinę)Mirosław Baka), kiedy zakochuje się w jego synu, Antku (Romana Golarczyka). Niektóre pomniejsze postacie, na przykład obskurny burmistrz (Andriej Konopka), jego wścibska żona (Soni Bohosiewicz) Stara plotka Jagustynka (Dorota Stalińska), który ostatecznie stał się największym sojusznikiem Jagny.

Chłopi Przedstawia fascynujący portret lokalnych tradycji i zwyczajów, oferując widzom ciekawe zanurzenie się w ówczesne wiejskie społeczeństwo, nie ignorując jego bardziej niepokojących aspektów, takich jak przemoc seksualna wobec kobiet. Główna bohaterka może sprawiać pewne problemy: Jagna wykorzystuje swoje ciało, ale jednocześnie jest ofiarą przemocy i zazdrości ze strony innych kobiet, zwłaszcza gdy nie ma mężczyzny, który by ją chronił. Niektórzy postrzegają ją jako istotę anielską, inni postrzegają ją jako istotę anielską Femme fataleAle ta niespójność wcale nie pomaga tej historii. Nie jest też jasne, jaki jest jego cel. Na początku jest po prostu zakochana w Anticu, który jest mężem Hanki (cudownej… Sonia Metelica), ale później błąka się bez celu. Oszałamiająca Kamila Urzędowska gra tę postać z pewnym wdziękiem i tajemniczością, jednak reżyserski duet zdaje się nie mieć Jagny nic do zaoferowania poza przedstawieniem jej jako marzycielki. Jego przebiegła osobowość kontrastuje z innymi bohaterami, których plany są jasne. Największe wsparcie w zrozumieniu i związaniu się emocjonalnie z Jagną znajdujemy w twórczości kompozytora. Łukasz Łukasz Ruszkowski. Muzyka filmu, inspirowana tradycyjnymi pieśniami i melodiami, tworzy emocjonalny krajobraz dla wszystkich bohaterów. Wygląda na to, że niektóre kobiety po prostu muszą zostać wysłuchane.

W imię ziemi Jest to polska produkcja BreakThru Films, której koprodukcją są serbskie Digitalkraft i litewskie Art Shot, przy wsparciu Canal+ Polska, Narodowego Centrum Kultury, Mazowieckiego Instytutu Kultury i SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk. New Europe Film Sales zajmuje się prawami międzynarodowymi.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje reklamowe)

(Tłumaczenie z języka angielskiego)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *