Reina: historia drag trafia do paryskich teatrów | Jeden z najchętniej oglądanych seriali

Sylwester, dojrzały i elegancki polski krawiec, który nocą błyszczy na paryskiej scenie jako Królowa Smoków Loretta jest bohaterką i jednocześnie bohaterką królowa (zmrocznia), serial Netflix, który W ciągu kilku tygodni stał się jednym z najchętniej oglądanych.

Premiera zbiegła się z obchodami LGBTIQ + Pride Month w czerwcu. Stworzony przez polskiego i islandzkiego komiks Łukasza Arne Alvor Asgersson, z udziałem polskiego aktora Andreja Ciorina, jest częścią Komedia FrancesA Krótka seria zawiera tylko cztery rozdziały, każdy trwający nieco mniej niż godzinę. Początkowo młody partner namawia go do przyjęcia propozycji przekształcenia paryskiej siedziby w sieć supermarketów, Krawiec postanowił przejść na emeryturę i zamieszkać na południu Francji ze swoim pupilem. Tymczasem jej przyjaciel i doradca, choreograf Corentin, organizuje pożegnanie równie eleganckie, co ekstrawaganckie i u szczytu Loretty.

Plany się zmieniają, gdy przybywa list w różowej kopercie ze Śląska. W młodości odkrywając swoją homoseksualną tożsamość, Sylwister zostawił górnicze miasteczko, w którym mieszkał, żonę, córkę i kochanka, który nie miał odwagi pojechać z nim do Francji (ale stał się odnoszącym sukcesy biznesmenem). Podpisany przez Isę list mówi jej, że jest dziadkiem nastolatki. Że Woola, córka krawca, do dalszego życia potrzebuje przeszczepu nerki i że może być dawcą, którego szukają.

Zanim może odrzucić ten pomysł, Corentin przekonuje go: czego mu nie da, jak mówi, na założenie rodziny. Z wyschniętym przodem i trzema torbami (w największą z nich pakuje swoje ubrania i akcesoria ciągnąć), zobowiązuje się do powrotu do pierwotnej ojczyzny. Spotkanie z jego uroczą nastoletnią wnuczką, wiedźmą i dwoma zalotnikami pod nieobecność jednego jest bardziej satysfakcjonujące niż spotkanie z Wyolą, która ma Kilka zarzutów postawił ojcu, zanim dowiedział się, że jest gejem i jest dobrze znany Królowa Smoków W mieście światła.

Chociaż po raz pierwszy widzi Lorettę, może ją zidentyfikować jedynie jako „starego mężczyznę w sukience”, później zwróci się do niej o zebranie pieniędzy dla rodzin górników, którzy zginęli w wypadku. Nawet Corentin zostanie pilnie powołany jako choreograf dla grupy górników – styl filmowy wszystko albo nicale z jeszcze bardziej atrakcyjnymi artystami – którzy wezmą udział w ogromnym show w rytm Cher i kostiumach zaprojektowanych przez samego Selwestera. Dzięki melodramatom, komedii naprawczej i poezji społecznej serial Netflix wyrzeka się ery couture ciągnąć Stary człowiek, który wraca do swojego miasta, by uratować córkę przed śmiercią i odrobiną nudy.

Muzyka to najnowszy sukces królowa. W scenach otwierających Loretta wykonuje swoje symultaniczne przedstawienie (synchronizacja ust) z jedną z ponadczasowych klasyków Françoise Hardy; Na próbach Corentin wybrał temat z ZAZ. Sylwister już cieszy się na Śląsku piosenką polskiej piosenkarki Anny Jankar. Piosenki śpiewane przez Bonnie Tyler, Violettę Villas i samego Andre Ciorina będą również słyszane, gdy pije sylwister, zdobywając zaufanie górników i śpiewa z nimi.

W pierwszym odcinku królowaw hotelu w śląskiej miejscowości, w której przebywał przez kilka pierwszych dni, Selwister słucha w radiu animowanej wersji piosenki „Ne me quitte pas” Niny Simone, której tytuł migruje z tekstów serialu: „Do okryj swoje ciało / Ze złota i światła / Stworzę strefę / Gdzie miłość będzie królem / Gdzie miłość będzie prawem / Gdzie będziesz królową.”

królowa

w Netfliksie

Cztery odcinki. Stworzony przez Árni Ólafur Ásgeirsson.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.