Rejestracja wymiany handlowej między Wietnamem a Indiami w 2022 roku

Źródło podało, że liczba ta oznacza wzrost rok do roku o 13,6 procent i wyjaśniło, że całkowity wietnamski eksport do tego kraju wyniósł 7,96 miliarda dolarów, czyli o 26,8 procent więcej niż w poprzednim roku.

Wśród pozycji, które Indie importowały z Wietnamu, telefony komórkowe i akcesoria odnotowały najwyższe przychody w wysokości 1,52 mld USD, co stanowiło blisko 20 proc. całkowitej wartości eksportu i wzrost o 18,4 proc. w porównaniu z 2022 r.

Komputery, elektronika i części zamienne zajęły drugie miejsce pod względem sprzedaży z kwotą 130 mln USD, a maszyny i sprzęt były trzecią linią eksportu z łączną kwotą 804 mln USD.

Inne główne produkty, które odnotowały znaczny wzrost wietnamskiego eksportu do Indii, to kawa, o 165 procent, żelazo i stal (97) oraz obuwie (96).

Wręcz przeciwnie, jak podała agencja informacyjna VNA, ujawniając informację, znaczące spadki wartości sprzedaży odnotowały inne materiały, w tym pasze i surowce, o 76,5 proc. niższe niż przed rokiem, oraz węgiel, który wykazał spadek o 46 proc. .

oda/mp./min

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *