Relacje między sojusznikami Trumpa a grupami ekstremistycznymi – NBC Las Vegas

Relacje między sojusznikami Trumpa a grupami ekstremistycznymi - NBC Las Vegas

WASZYNGTON – Panel z 6 stycznia przygotowuje się do podkreślenia, jak skrajnie prawicowi ekstremiści zareagowali na wezwanie Donalda Trumpa, by przybyć do Waszyngtonu na masowy wiec, a niektórzy z nich są teraz oskarżeni o podburzanie w związku ze śmiertelnym atakiem na Kapitol w celu unieważnienia prezydentury wybór. .

Komisja badająca oblężenie Kapitolu 6 stycznia 2021 r. spotka się we wtorek na przesłuchaniu publicznym, aby zbadać, co nazywa ostatnią fazą wieloaspektowych wysiłków Trumpa, aby powstrzymać zwycięstwo Joe Bidena. Komisja podała, że ​​dziesiątki pozwów i fałszywych zarzutów o oszustwa wyborcze ugrzęzły, a Trump napisał na Twitterze wezwanie do wiecu, kluczowego momentu. Proud Boys, Oath Keepers i inni skrajnie prawicowi, którym postawiono zarzuty karne, odpowiedzieli ze skutkiem natychmiastowym.

„Zaprezentujemy nasz materiał dowodowy, który mówi o tym, jak tweet prezydenta we wczesnych godzinach 19 grudnia o „Bądź tam, bądź dziki” działał jako Syreny wzywają tych ludzi” – powiedziała przedstawicielka Stephanie Murphy, Demokratyczna Republika Meksyku, w weekend w Meet the Press. W rzeczywistości Trump napisał na Twitterze: „Byłbym tam, byłoby dzikie!” „.

To siódma sesja z serii obejmującej kilka przebojowych odkryć z panelu z 6 stycznia. W ciągu ostatniego miesiąca komisja sporządziła surowy opis porażki „nieistotnego” Trumpa, przywiązanego do jego fałszywych zarzutów o oszustwa wyborców i ciężko pracującego, aby odwrócić swoją porażkę wyborczą. Komisja stwierdziła, że ​​kulminacją tego wszystkiego był śmiertelny atak na Kapitol.

To, co komisja zamierza zbadać we wtorek, dotyczy tego, czy grupy ekstremistyczne, w tym Proud Boys, Oath Keepers i zwolennicy QAnon, którzy wcześniej popierali Trumpa, zostały skoordynowane z sojusznikami Białego Domu do 6 stycznia.

Certyfikat Pat Cipollone

Oczekuje się również, że komisja podkreśli nowe zeznanie Pata Cipollone’a, byłego doradcy Białego Domu, który „był świadomy każdego większego ruchu, jaki podjął Trump”, powiedział przedstawiciel Jimmy Raskin, D-Maryland, który będzie przewodniczył sesji.

Jest to jedyna sesja zaplanowana na ten tydzień, ponieważ pojawiają się nowe szczegóły. Przewidywane przesłuchanie w godzinach szczytu zostało na razie przesunięte na czwartek.

18 grudnia 2020 spotkanie

Oczekuje się, że komisja zwróci uwagę na spotkanie 18 grudnia 2020 r. w Białym Domu, na którym byli prawnicy Trumpa Rudy Giuliani, Sidney Powell, były doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn i inni przedstawili pomysły na unieważnienie wyników wyborów. Powiedział CBS w weekend.

Komisja zamierza również omówić liczbę zwolenników Trumpa, którzy 6 stycznia szturmowali Kapitol, którzy najwyraźniej wierzyli w QAnon. Władze federalne otwarcie powiązały co najmniej 38 uczestników zamieszek z teorią spiskową pro-Trump, zgodnie z przeglądem akt sądowych Associated Press.

Zeznanie Stephena Ayersa

Zwolennik Donalda Trumpa, który opublikował tweet byłego prezydenta zachęcający swoich zwolenników do przyjazdu do Waszyngtonu 6 stycznia 2021 r., przed szturmem na Kapitol, ma zeznawać we wtorek przed Komitetem Śledczym Rebelii, według znanego źródła ze sprawą. .

Stephen Ayres z Ohio w zeszłym miesiącu przyznał się do winy za zakłócanie porządku i nieporządne zachowanie w budynku z ograniczeniami. Rozprawa w sprawie wyroku zaplanowana jest na 13 września.

Świadectwo Van Tattenhofa

Źródło zaznajomione z planami powiedziało, że były rzecznik skrajnie prawicowej „milicji” pojawi się jako świadek na wtorkowym przesłuchaniu.

Chociaż nie był częścią Strażników Przysięgi, których członkowie przyznali się do podżegającego spisku w związku z zamieszkami lub wydarzeniami, które miały miejsce 6 stycznia 2021 r. i radykalizacji wysiłków na przestrzeni roku. Lata, w tym sposób, w jaki założyciel Stuart Rhodes wykorzystał teorie spiskowe do zwiększenia członkostwa i finansowania.

Źródło podało, że Van Tattenhof, który został mianowany dyrektorem mediów narodowych dla Strażników Przysięgi w 2014 roku, nie był aktywnie zaangażowany w grupę od około 2017 roku. Podczas pracy nad grupą Rhodes mieszkał z Van Tattenhofem przez kilka miesięcy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.